REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie sprzedaży Sosenek i „porozumienia mostowego”. Niebawem rozstrzygnięcie? (VIDEO)

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie sprzedaży Sosenek i „porozumienia mostowego”. Niebawem rozstrzygnięcie? (VIDEO)

SANOK / KROSNO / PODKARPACIE. Minęło 9 miesięcy od kiedy Prokuratura Okręgowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie sprzedaży Sosenek oraz w sprawie „porozumienia mostowego”. W prokuraturze pytamy między innymi o to, na jakim etapie jest postępowanie, co do tej pory ustalono i  co zawiera opinia biegłego, gdyż wiemy już, że taką ekspertyzą dysponują śledczy. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO.

Prokurator Beata Piotrowicz. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie

O aktualnym stanie śledztwa rozmawiamy przed kamerą z prokurator Beatą Piotrowicz, rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Postępowanie trwa, a w najbliższym czasie przewidziano przeprowadzenie ważnych czynności dowodowych, stąd prokuratura nie udziela szczegółowych informacji dotyczących śledztwa.

Prokuratura dysponuje opinią biegłego. Aktualnie jest ona analizowana. Czy będą kolejne? Tego nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że jak mówi prokurator Piotrowicz, istnieje prawdopodobieństwo, że śledztwo zakończy się już w pierwszym kwartale 2022 roku. Wtedy, poznamy szczegółowe okoliczności przeprowadzonego postępowania.

Gdy śledztwo zostanie zakończone, poinformujemy Państwo o jego wynikach.

Wkrótce na naszym portalu, wypowiedź prokurator Piotrowicz dotycząca zakończonego śledztwa w sprawie zalania sanockich basenów.

Przypomnijmy.

7 kwietnia 2021 roku wszczęte zostało śledztwo w sprawie sprzedaży miejskiej działki nazywanej „Sosenkami” oraz w sprawie porozumienia mostowego związanego z dofinansowaniem budowy nowego mostu na Sanie w Sanoku.

Prokurator Monika Kaszubowicz. Foto: Prokuratura Okręgowa w Krośnie

Przedmiotem postępowania będzie prawidłowość zbycia nieruchomości w Sanoku, potocznie nazywanej „Sosenkami” oraz prawidłowość postępowania w zakresie porozumienia o przekazaniu w użytkowanie mostu na Białą Górę – informowała nas 8 kwietnia 2021 roku Monika Kaszubowicz, Zastępca Prokuratora Okręgowego w Krośnie.

Śledztwo prowadzone jest pod kątem art. 231 §1 Kodeksu Karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków i działaniu na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Za przestępstwo opisane w tym artykule ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie toczyć się będzie również w zakresie art. 296 §1 Kodeksu Karnego, czyli wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym. Czyn ten zagrożony jest karą więzienia do 5 lat.

6 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Krośnie przeprowadziła czynności sprawdzające, a dzień później podjęto decyzję o rozpoczęciu postępowania. Krośnieńska jednostka zajęła się sprawą po tym, jak odmowę wszczęcia śledztwa wydała Prokuratura Rejonowa w Brzozowie.

Śledztwo toczy się w sprawie, nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów.

Art. 231. KK
Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego
§ 1.
Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

Art. 296. KK
Wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym
§ 1.
Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Czy burmistrz sprzedał Sosenki po „zaniżonej wartości”? Sprawdzi to prokuratura (VIDEO)

grafika poglądowa

SANOK: Powstanie most na Sosenki. Będzie kosztował 65 mln zł (ZDJĘCIA)

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie porozumienia mostowego. Minister mówi o „osobistych zażyłościach” (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

SANOK: Kontrowersje wokół porozumienia „mostowego” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Temat budowy nowego mostu, sprzedaży Sosenek i porozumienia mostowego na sesji rady miasta. Wypowiada się również pełnomocnik firmy, która kupiła Sosenki


źródło zapisu video z sesji: UM Sanok

22-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)