Jubileusz Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” 80 (ZDJĘCIA)

02-08-2017

W miniony piątek 28 lipca w ośrodku „Stomil” w Łączkach swoje 10-lecie obchodziła Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” 80, działająca przy Sanockich Zakładach Przemysłu Gumowego „Stomil” S.A. (obecnie Sanok Rubber Company).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Marek Mnich - przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” 80, Lesław Cupryś –  przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych województwa Podkarpackiego, Marek Gołda – przewodniczący Regionu Podkarpackiego NSZZ „Solidarność” 80, Maciej Podulka – wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji „Pass Pol”, Damian Biskup – wicedyrektor „Carpatia” Podkarpackiej Instytucji Gospodarki Budżetowej. Nie zabrakło także pracowników firmy.

Spotkanie otworzył przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” 80 Roman Babiak, który na początku wystąpienia z okazji jubileuszu przekazał życzenia od burmistrza Sanoka Tadeusza Pióry.  Pozdrowił także całą załogę Sanok Rubber Copmany.

Przewodniczy NSZZ  „Solidarność” 80 na ręce zaproszonych gości wręczył pamiątkowe grawertony. Odniósł się także w swoim wystąpieniu do sytuacji związku jaka obecnie panuje w zakładzie pracy oraz o problemach i wyzwaniach na przyszłość.

Wręczył także podziękowania dla osób najbardziej zaangażowanych w działalność związku. Głos zabierali także zaproszenie goście: Poseł Piotr Uruski, Marek Mnich, Lesław Cupryś i Marek Gołda.

Przekazali oni na ręce przewodniczącego Romana Babiaka pamiątkowe medale oraz grawertony z życzeniami dalszych owocnych lat pracy na rzecz związków zawodowych działających przy SZPG „Stomil” SA obecnie Sanok Rubber Company oraz zadeklarowali swoją pomoc i wsparcie przy rozwiązywaniu problemów i wyzwań jakie stoją przed związkiem.

materiały nadesłane

Komentarzy: 63 do “Jubileusz Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” 80 (ZDJĘCIA)”

 1. Praca i tylko praca pisze:

  Nic nie napisano po której opcji politycznej stoi ten związek podzielony na patriotów i zdrajców.

  • uhu-hu pisze:

   10-ciolecie Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarności80″! To ten związek założono w 2007 roku!!! Do „Solidarności 80″ to jakieś 27 lat za późno. Interesujące.

  • HC Andersen pisze:

   Pan Roman to dusza człowiek, dobry, spokojny, wraźliwy, nie szuka zwady, przyjaźnie nastawiony do całego świata, nie kłótliwy, nie podejrzliwy, nikomu krzywdy nie zrobi, nikomu złośliwie nic nie powie, nawet wrogom nadstawia policzek, sam nie zje, nie wypije a drugiemu odstąpi, w niektórych środowiskach Sanoka znany wręcz jako „gołąbek pokoju”…

 2. .. pisze:

  a ja mam pytanie do pana babiaka?
  czy to nie przypadek ze pana zona dostala sie do spgk?

 3. Sympatyk pisze:

  Nie wiem o jaki Związek Zawodowy Ci chodzi ,chyba masz na myśli ten z Magdalenki

 4. związkowiec pisze:

  Gratulacje okrągłej rocznicy.

 5. robol pisze:

  po SPGK i MKS-ach pan Babiak robi wrogą i złą robotę w Stomilu ‚rozwalając’ wszelkie porozumienia

  • z........ pisze:

   Porozumienia ???? Kogo z kim ? Jak do tej pory to w Stomilu nigdy nie było porozumienia.A teraz gdy pojawił sie pan Babiak i chce coś dla załogi zrobić to zawistni ludzie oczerniają go.Ale zawsze tak było językiem w ukryciu każdy potrafi kłapać ale żeby coś zrobić to nie ma komu . Panie Romanie powodzenia .

   • W. pisze:

    Ten Babiak to jeden z konkretniejszych ludzi w Sanoku. To opinia nie tylko moja ale i wielu ludzi których znam!

    Tak trzymać panie Babiak!

   • Czesław pisze:

    Ty chyba rozmawiasz z jego rodziną skoro tak piszesz

 6. @robol pisze:

  Nie gadaj glupot zapytaj pracowników jak walczy o ich prawa i przywileje a przede wszystkim o wzrost wynagrodzeń. Wiem ze w dzisiejszych czasach lepiej siedzieć cicho i nic nie robić. Ale nie o to chodzi

 7. zwiazkowiec pisze:

  Gratulacje,kolejnych lat działania,a dla Pana Babiaka zdrowia i dużo siły

 8. proste pytanie pisze:

  Co z tego spotkania kolesi wynikło dla zwykłego robola?

 9. Brawo PANIE ROMANIE wiemy jak wiele pracy i trudu wklada PAN w to aby w stmilu pracownikom zylo i praccowalo sie lepiej. pisze:

  Wiemy tez kto PANU w tym przesz
  kadza oby oni nauczyli sie tak walczyc o pracownika tak jak PAN.

 10. Brawo PANIE ROMANIE wiemy jak wiele pracy i trudu wklada PAN w to aby w stmilu pracownikom zylo i praccowalo sie lepiej. pisze:

  JEDYNE zwiazki jakie dzialaja w stomilu to SOLIDARNOSC 80 tylko te zwiazki na czele z panem Babiakiem walcza o podwyzki dla pracownikow i o wiele innych zwiaazanych z praca.l tylko pana Babiaka widac na hali miedzy ludzmi nie chowa sie przed pracownikami.Pan Roman kiedys pracowal na hali na 3 zmianny i potrafi zrozumiec nasze bolaczki .Duzo zdrowia i wytrwwalosci panie Przewodniczacy

 11. Z-------w pisze:

  Ze wzruszeniem a zarazem zadowoleniem przeczytalem informacje o pieknym jubileuszu 10-cio lecia Zakladowej Organizacji Zwiazkowej NSZZ „Solidarnosc”80,dzialajacej przy Sanockich Zakladach Przemyslu Gumowego „Stomil” S.A.(obecnie Sanok Rubber Company )Przed 10-ciu laty bylem jednym z zalozycieli tego Zwiazku,a puzniej czlonkiem Prezydium i sekretarzem Zakladowej Organizacji Zwiazkowej.Nieprzewidziane i przykre zdarzenia dla mnie i przewodniczacego wyeliminowaly nas z dalszej dzialalnosci zwiazkowej i pracy w „Stomilu”Ciesze sie,ze pan Roman Babiak przewodniczy temu zwiazkowi.Panie Romanie (Romku bo znamy sie przecierz)zycze zdrowia i dalszej,owocnej pracy zwiazkowej i samorzadowej.

 12. A.......... pisze:

  Gratulacje Panie Romanie.Jesteśmy dumni że jest pan przewodniczącym Zakładowej Organizacji Związkowej „Solidarność 80 „działającej w Stomil Sanok S.A. To jedyny związek zawodowy który walczy o podwyżki dla pracowników i o ich lepsze jutro.

 13. jaś pisze:

  Tak się bawi elita za składki członkowskie, a wszystkim członkom „szlachetna paczka” raz w roku za 5% składek ???
  Prawdziwych związków już nie ma, teraz każdy walczy o siebie i jeden drugiego podpier..la, a podpier..lanie to teraz „postawa obywatelska”. Związki zawsze dogadają się z pracodawcą, niestety nigdy na korzyść pracowników. Należałem kiedyś do związków, które nas pracowników sprzedały.

 14. Sanoczanin pisze:

  a co robia te kiutasy z pis tam ??pytaam sie

 15. -- pisze:

  A Stasia Piotrowicza to nie zaprosili /

 16. .. pisze:

  przecierz
  puzniej
  kto to pisze ???????

  • do ... pisze:

   Jak to ‚kto to pisze’? WAZELINIARZ=ANALFABETA ‚Z——-W’

   Teraz wszystko jasne :):):)

   • Z-------w pisze:

    Ja nie potrzebuje byc wazeliniarzem,bo nie jestem pracownikiem tego zakladu od 7 lat.Z panem Babiakiem nie widzialem sie tez 7 lat i z pewnoscia pan Romek zapomnial juz o Zbyszku R.Jednak podtrzymuje to,co wczesniej napisalem.Uczciwosc i troska o pracownikow nigdy nie budzila mojej watpliwosci.

 17. Sanoczanin pisze:

  Pan Uruski lepiej niech się zajmie sprawa budy 3 odcinka obwodnicy i mostu na Olchowce – teraz jest w odpowiednim miejscu i jest odpowiedni czas na działanie!!!! Niech nie czeka aż opozycja znów dorwie się do władzy bo wtedy o Sanoku znów na długie lata zapomną!!!!

 18. jola pisze:

  „WŁADZA-ZWIĄZKI-PRACODAWCA” Związkowcy na utrzymaniu pracodawcy to stary model z PRL-u. Jak można bronić interesów pracowników i właścicieli ? to sprzeczność logiczna. Jak w jednym zakładzie funkcjonuje kilka związków i przewodniczących oszołomów to żadnego wspólnego porozumienia nie będzie i właściciel sam zdecyduje np.o wysokości podwyżek a było nie raz nie dwa w Rabber. Jest to model tylko z nazwy „wolne związki” bo pensję pobierają od firmy i tak jest w całym kraju, to model który wymyślili przy okrągłym stoliku „polityka wasza fabryki nasze”. Wszystkim działaczom związkowym dobrego samopoczucia i działania na zasadzie „Bogu świeczka a diabłu ogarek” ale czy można służyć dwojgu panom ? Gdzie centrale związkowe ? model np. z Niemiec ,czy rozdrobnione związki potrafią obronić ? czy związki w Rabber kogoś obroniły np. przed zwolnieniami ? Pozdrawiam tych co płacą składki i kołdry dostają lub inne upominki imieninowe i trwają przy swoich lepszych lub gorszych przewodniczących.

  • czyli pisze:

   Styropianowy etos nadaje się jedynie pod ściane i na lampy ,a pamiętają jeszcze może 21 postulatów ?ee mary i zwidy w ten upał mam jakieś.

 19. te 'jola' pisze:

  jakie ‚Rabber’? Pisz babo z glowa

  • srogi pisze:

   te ‚jola’.Nie babo,ale jak już,to kobieto.Pani Jola ma słuszność.
   Dodam,że związki zawodowe były też skuteczną osłoną przed
   zwolnieniami.Zarząd związku był nietykalny.Co do podwyżek,to coś
   niecoś wiem,bo pracowałem w Stomilu 30 lat.Związki zawodowe,w tym
   temacie nie miały nic do powiedzenia.Od czasu strajków za czasów
   „Solidarności” siedziały cichutko.Pewnie tak jest do teraz.Panie
   Lesławie.Pamiętamy kto to kiedyś miał wiodącą rolę.W Stomilu odkąd pamiętam,to pierwszoplanową rolę odgrywał związek zawodowy „Solidarność”.Natomiast nie wątpię,że „atmoswera” była rodzinna i
   pewnie nikt Wam nie „przesz kadzał”.Oj pachnie mi tutaj Bareją.

 20. @srogi pisze:

  Na kogo szczekasz??? jolka niech sie nauczy poprawnie pisac a dopiero wtedy niech sie ryje z durnym komentarzem!

  Sam zajezdzasz fetorem.

  • jola pisze:

   Pisze celowo trochę z debila by było zrozumiałe ! Jeden -srogi- jakby bratnia dusza i historię związków w STOMIL byśmy spisali we wspólnej pomocy.

 21. pracownik RC pisze:

  Pracownik Stomilu
  Jestem pracownikiem Stomilu już ponad 35 lat .Kiedyś też byłem działaczem związkowym obecnie bez związkowiec .Mogę stwierdzić obecnie z całą odpowiedzialnością , osoba Romana Babiaka jego praca i zaangażowanie na rzecz pracowników naszego zakładu pozwala mi nie zwątpić do końca w sens istnienia związków zawodowych w naszej firmie . Napatrzyłem się przez te lata na pracę związków zawodowych zarówno tych z Solidarności tej od Wałęsy jak również tych tzw. Branżowych Śmichu warte .To właśnie z niezadowolenia z pracy tych związków powstała Solidarność 80 .
  Romanie dużo zdrowia i wytrwałości .
  A takim jest „robol” od Bolka niech mu dalej gula rośnie .
  Szacunek pozdrawiam .

  • kolo pisze:

   Związek zakładał śp. Talarczyk była to mała grupka ludzi a po jego odejściu Romek został przewodniczącym , to tak dla przypomnienia.

  • jola pisze:

   Witam .I w Pana wypowiedź typu „branżowych Śmiechu warte” „robol od bolka niech mu gula rośnie” dowodzi temu że zawsze żarliście się ale tylko pomiędzy sobą związkowcami.I nie chodzi tutaj o Pana Romka bo on już dawno może i powinien sobie siedzieć na emeryturze . Co do stażu nie będziemy się licytować bo kobita zawsze ma naście lat , a ten staż to z rolnictwem czy bez ?

 22. te jolka pisze:

  znalazlas gacha, to teraz morda w kubel!

 23. Tośka pisze:

  Niektóre komentarze są niestety żałosne.Pozdrawiam serdecznie Pana Romana i życzę wytrwałości i przedewszystkim cierpliwosci do niektórych prymitywów…..

 24. ciemny sanok pisze:

  Najnowsze informacje !!!! Wreszcie komisja europejska da sankcje Polsce ! brawo Unia PiS precz!

 25. ja pisze:

  Panie Romanie,
  widać że tylko Pan ma w tej firmie ma na uwadze dobro ludzi i coś robi w tym kierunku. Trzymam za Pana kciuki i obyśmy doczekali się pozytywnego zakończenia spraw podwyżek w zakładzie.

 26. To oni pisze:

  To oni dokończyli rozgrabianie Stomilu?? Dziś świętują bą mają co!!

 27. do @forumowy glupek pisze:

  z takim ‚rozumem’jak ty po-siadasz, nadajesz sie do cedzenia wody sitem w Sanie!

  Spadaj ordynarny gnojku.

 28. BODZIO PL. pisze:

  ZASTANÓWCIE SIĘ CO PISZECIE ROMAN TO NAJLEPSZY PRZEWODNICZĄCY W STOMILU OBY MU BOZIA DAŁA 100 LAT ŻYCIA I SIŁĘ DO WALKI O TEGO GNOJONEGO ROBOLA TAK ROMAN TRZYMAJ

 29. stomil sanok pisze:

  Roman tak trzymaj, walcz o roboli, bo gdyby nie te robole to PREZESIKI by nie mieli na chleb !!! Nie martw się komentarzami, które Cię obrażają, miej świadomość, że część załogi RC liczy na Ciebie i wierzy, że będziesz dalej swoim działaniem dążył do polepszenia warunków pracy i płacy. Powodzenia…

 30. .. pisze:

  solidarnosc w czerwonych spodniach?

 31. NoBo pisze:

  Male sprostowanie.
  Pan R.Babiak to nie jest jednoosobowa spolka w tym zwiazku zawodowym, to ludzie pracy tworza ten zwiazek, skladajac swoje wnioski i postulaty, po drugie jest jeszcze zarzad ktory podejmuje decyzje w glosowaniu ,jest to ok 12 osob ktore tworza zarzad .Po uchwaleniu decyzii zarzad upowaznia przewodniczacego do dzialania w imieiu tego zwiazku.P. Babiak w glosowaniu ma tak jak kazdy w zarzadzie tylko jeden glos ,ktory liczy sie tak samo jak inne.Pozdrawiam p. Babiaka duzo zdrowia ,pozdrowienia dla ludzi pracy.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.