POWIAT SANOCKI: Klasa sportowa od nowego roku szkolnego! Nabór na poziomie 29 oddziałów

17-03-2017

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd powiatu sanockiego podjął dedycję, że w przyszłym roku szkolnym w sieci powiatowych szkół utrzymana zostanie aktualna liczba oddziałów – 29. Nie będzie również zmiany liczby klas w poszczególnych szkołach. Wiadomo również, że powstanie klasa sportowa. Nieoficjalnie mówi się, że mogłaby ona funkcjonować w II Liceum Ogólnokształcącym.

Tomasz Sokołowski

Nabór na dotychczasowym poziomie

Do Starostwa Powiatowego w Sanoku spłynęły dane z gimnazjów całego powiatu. Zarząd przeanalizował statystyki i podjął decyzję o utrzymaniu liczby oddziałów w szkołach średnich. Będzie w nich zatem funkcjonować 29 klas. Wszystkie szkoły zachowają obecną strukturę.

1

Wacław Krawczyk

 – Według wstępnych szacunków brakuje 4 uczniów do utworzenia 29 oddziałów, a więc tylu, ile funkcjonuje obecnie – przedstawia wyniki analizy Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki.

1

Roman Konieczny

- Jest to nabór statystyczny. Mamy wielką nadzieję, że rzeczywiście uda się zapełnić tę liczbę oddziałów. Przekonamy się o tym dopiero pod koniec sierpnia, ponieważ mimo, że procedury rekrutacyjne kończą się wcześniej, w praktyce do samego końca przeprowadzane są ruchy związane np. z przenoszeniem uczniów ze szkoły do szkoły – zaznacza Roman Konieczny, starosta sanocki.

1

Krzysztof Futyma

- W ostatnich pięciu latach sytuacja związana z naborem do naszej szkoły jest stabilna. Mamy więcej chętnych niż miejsc. W tym roku szkolnym funkcjonujemy w ramach 7 oddziałów i nie przewiduję żadnych zmian jeśli chodzi o proponowane kierunki. Uważam, że wstrzeliliśmy się bardzo dobrze w oferowane zawody – mówi Krzysztof Futyma, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku i dodaje.

2

Maria Pospolitak

- W naszej szkole dostępne będą te same kierunki jak do tej pory. Mamy cztery zawody, po których nasi absolwenci nie mają żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Reforma oświaty dotknie szkoły ponadgimnazjalne dopiero we wrześniu 2019 roku. Wtedy zacznie obowiązywać nowa podstawa nauczania. Czas pobytu ucznia w szkole zostanie wydłużony z 4 do 5 lat. Oznacza to, że przygotowanie uczniów do matury czy egzaminów zawodowych będzie trwało dłużej. Zyskamy czas na utrwalenie potężnej ilości wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Uważam, że to dobre rozwiązanie – zaznacza Maria Pospolitak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku.

3

Marek Cycoń

- Liczymy, że w 2019 roku złapiemy oddech. Wtedy po raz pierwszy naukę rozpocznie czwarta klasa. Na ten moment tylko to może dać nam szansę na pracę w aktualnym zespole. Chciałbym, żeby tak się stało, ponieważ mamy naprawdę dobry zespół pedagogów – mówi Marek Cycoń, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Na ten moment trudno przesądzać o losach nauczycieli powiatowych szkół. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że skoro liczba oddziałów zostanie utrzymana, to nauczyciele nie mają się czego obawiać. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana, ponieważ, dla przykładu, w II LO trzecią klasę skończy sześć oddziałów, a do pierwszej przyjdzie cztery. Oznacza to uszczuplenie kadry pedagogicznej o 4 etaty. W każdej szkole sytuacja jest inna.

Przygotowania do roku szkolnego 2017/2018 będą przebiegać w nieco innym rytmie niż do tej pory. Otóż przygotowane przez dyrektorów szkół arkusze organizacyjne będą podlegały zatwierdzeniu przez organ prowadzący (starostwo powiatowe) – jak do tej pory, ale również przez kuratora, czyli organ nadzoru pedagogicznego. To właśnie pracownicy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie sprawdzą sporządzoną przez sanockich dyrektorów dokumentację, a w niej między innymi: prawidłowość podziału na grupy, liczebność klas, ilość i podział godzin, przedmioty, czy choćby wykształcenie nauczycieli i zgodność z planami nauczania.

Klasa sportowa jako dodatkowy 30 oddział

Od kilku tygodni w Sanoku głośno mówi się o powołaniu klasy sportowej. Z inicjatywą wyszli rodzice potencjalnych uczniów takiego oddziału. Do lokalnych władz przesłali pismo w tej sprawie.

W liście tym czytamy między innymi:

„Utworzenie w naszym mieście klasy o profilu sportowym, to szansa dla naszych dzieci na dalszy rozwój zarówno w kierunku dziedziny sportowej która zajmuje duże miejsce w ich życiu od najmłodszych lat, ale także stworzenie warunków do dalszej edukacji, na poziomie, który zapewni im dobry start w przyszłość […] Rezygnacja z utworzenia oddziału o kierunku sportowym spowoduje, że będziemy zmuszeni wysłać nasze dzieci do innych szkół w Polsce, zlokalizowanych między innymi w Sosnowcu, Krakowie, Toruniu, a co za tym idzie pozbawić Powiat Sanocki kilkunastu uczniów […] Nadmienić należy również, że w sezonie 2017/2018  drużyna ma zostać zgłoszona do udziału w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniora. Zapewni to drużynie systematyczny udział w licznych rozgrywkach i konfrontację swoich umiejętności z wszystkimi drużynami z całej Polski. Mamy ponadto zapewnienia od zarządu Klubu Hokejowego w Sanoku, że chcą budować pierwszą drużynę hokejową na swoich wychowankach  i chcą  włączać młodzież do swoich  treningów”.

JG

Jacek Glazer

- W tej chwili swoją gotowość do podjęcia nauki w takiej klasie w roku szkolnym 2017/2018 wyraziło 14 zawodników, którzy na dzień dzisiejszy tworzą zgraną ze sobą grupę, od dziesięciu już lat szlifującą swoje umiejętności hokejowe w sanockiej Arenie. Oprócz wymienionej czternastki jest jeszcze dwóch chłopaków, którzy w tym sezonie trenują i grają poza Sanokiem i utworzenie klasy sportowej stworzy im możliwość powrotu do naszego miasta. Dodatkowo otrzymaliśmy informację od dwóch osób z Warszawy, które są zainteresowane powstaniem klasy sportowej w Sanoku i jednocześnie zgłosiły akces do takiej klasy swoich synów, obecnie zawodników KH Legia Warszawa – zaznacza Jacek Glazer, przedstawiciel rodziców, którzy chcą powołania klasy sportowej.

JB

Jerzy Burtan

- Dla nas jest to jeden z ważnych elementów budowania hokeja w Sanoku. Zawodnicy uczęszczający do takiej klasy, marzący o profesjonalnym uprawianiu hokeja mogliby zasilać pierwszą drużynę, uczestniczyć w treningach, uczyć się dorosłego hokeja – mówi Jerzy Burtan, prezes STSu Sanok i dodaje: – Uważam, że to znakomita szansa dla lokalnej oświaty. W dobie niżu demograficznego, dzięki atrakcyjnej ofercie moglibyśmy ściągnąć uczniów z innych ośrodków.

2

Piotr Kotowicz

- Jednoznacznie poparliśmy inicjatywę rodziców, którzy chcą powołania klasy sportowej. Przesłaliśmy do starostwa stosowne pismo wyrażające nasze stanowisko. W każdym roczniku grupa młodzieży, która chciałaby kontynuować swoją przygodę ze sportem. Brak takiego oddziału w szkole średniej sprawi, że ci uczniowie wyjadą do innego ośrodka. Później będziemy narzekać, że nie mamy wychowanków, młodych zawodników, którzy mogliby zasilić drużynę seniorów, czy ogólnie wejść w dorosły sport. Mamy sygnały, że chęć kontynuowania nauki w klasie sportowej wyrazili uczniowie z zewnątrz, np. z Warszawy. Jesteśmy cały sercem za tym projektem – mówi Piotr Kotowicz, rzecznik Stowarzyszenia Kibiców Sanockiego Hokeja.

Damian-Biskup4

Damian Biskup

- Decyzja zarządu jest taka, aby powołać klasę o profilu sportowym, w której wiodącą dyscypliną będzie hokej na lodzie. W poniedziałek dowiemy się dokładnie, w której szkole i na jakich zasadach powstanie ten oddział – mówi Damian Biskup, członek zarządu powiatu sanockiego i dodaje: – Traktujemy to jako nasz wkład w działania nastawione na reaktywację hokeja w Sanoku. Wiemy bowiem, jak ważna to sprawa dla mieszkańców powiatu. Potwierdzam słowa mojej koleżanki z zarządu Alicji Wosik, która stwierdziła, że jeżeli mamy pewny nabór w klasie sportowej, to powinniśmy ją stworzyć i dać szansę naszym uczniom na sportowy rozwój.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że klasa sportowa miałaby być podzielona w połowie na profil hokejowy, w drugiej na profil ogólnorozwojowy. Nowy oddział miałby powstać w II Liceum Ogólnokształcącym, gdzie w pierwszym roczniku funkcjonują obecnie 4 klasy. Na razie nie wiadomo, czy oddział sportowy będzie działał jako odrębny, czy też zostanie utworzony w ramach 4 zaplanowanych.

Ostateczne decyzje mają zapaść na posiedzeniu zarządu powiatu, które zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Do sprawy wrócimy.

01

Foto: Red., Niedźwiedzie Sanok, Zespół Szkół nr 3 w Sanoku

Komentarzy: 176 do “POWIAT SANOCKI: Klasa sportowa od nowego roku szkolnego! Nabór na poziomie 29 oddziałów”

 1. Adams pisze:

  Nareszcie, pozytyw z tych szkół

  • STS pisze:

   Niech żyje Sanocka Republika Hokejowa

   • Brawo pisze:

    Teraz czekamy na miasto, kiedy klasa sportowa?

   • Andrzej pisze:

    I kto do tego będzie dokładać, jak zwykle miasto. Burmistrz niech się zastanowi ile godzin ta klasa spędzi na Arenie. Powiat podejmuje decyzję, a utrzymanie spadnie na Gminę, oto całą Polska

   • Santa barbara pisze:

    A co burmistrz zrobił dla hokeja seniorskiego? Pytam bo nie wiem.

   • @STS pisze:

    A kto za to zapłaci? Za kształcenie hokeistów? Dlaczego ni mogą uczyć się pseudo-fachu za m. in. moją kasę? Ja wolę a by z subwencji pokrywało się koszty edukacji np. tapicerow.

   • BEZ SENSU !!!!!! pisze:

    IDĄ WYBORY ?

    TAK – IDĄ WYBORY.

    BRAWO – NIE MA HOKEJA – HOKEJ TRZA ZMAJSTROWAĆ CO BY Z TEGO NIE WYSZŁO…

    ZASTANÓWCIE SIĘ DLACZEGO TAK POTĘŻNA LICZBA MŁODYCH LUDZI WYJEDZIE Z SANOKA I NIGDY TU NIE WRÓCI ZARAZ PO UKOŃCZENIU OSTATNIEJ KLASY…

    DLA MNIE JEDYNA SENSOWNA WYPOWIEDŹ W TYM CAŁYM ARTYKULE TO:

    – W ostatnich pięciu latach sytuacja związana z naborem do naszej szkoły jest stabilna. Mamy więcej chętnych niż miejsc. W tym roku szkolnym funkcjonujemy w ramach 7 oddziałów i nie przewiduję żadnych zmian jeśli chodzi o proponowane kierunki. Uważam, że wstrzeliliśmy się bardzo dobrze w oferowane zawody – mówi Krzysztof Futyma, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku i dodaje.

    Z NACISKIEM NA:
    W ostatnich pięciu latach sytuacja związana z naborem do naszej szkoły jest stabilna. Mamy więcej chętnych niż miejsc.

    SZACUNEK DLA TEGO PANA.

    CZY KTOŚ POTRAFI TO WSZYSTKO ZORGANIZOWAĆ? ZAPIĄĆ ABY DZIAŁAŁO I SIĘ ZAZĘBIAŁO? ABY MŁODZI NIE MUSIELI WYJEŻDŻAĆ Z SANOKA? TO JEST SZTUKA…

    A NIE POWOŁYWANIE KLASY HOKEJOWEJ…

    PO CO?

    KOMU?

    ZA CZYJE PIENIĄDZE?

    WYLICZCIE MI ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁO CAŁO CAŁOŚCIOWO TAKIEGO ODDZIAŁU, A POWIEM WAM JAK BARDZO BEZSENSOWNA JEST TAKA DECYZJA…

    ŻAL

  • wiem pisze:

   wiem że niektórzy chcieli utopić temat …

   • Kuntakinte pisze:

    Nie zrobi nic bo temat wymyślił powiat. JESZCZE skrytykuje.

   • @wiem pisze:

    klasy zawodowe pisze:
    18 marca 2017 o 17:24

    Nie wiem dlaczego, tak wiele osób urąga zawodowi fryzjerki, który według mnie aspiruje do zawodu o charakterze artystycznym. Zarówno ja, jak i wiele znanych mi Pań wybiera zakład fryzjerski, w którym pracuje Pani, która przepraszam za kolokwializm ‚umie strzyc”. A ta Pani ma swój zakład, prowadzi działalność gospodarczą, zatrudnia pracownicę, kształci praktykantki i obsługuje wiele Pań z sanockiej „elity towarzyskiej”. Wypracowują podatek dla nas wszystkich – inaczej zarabiają na nas wszystkich. Nie wiem dlaczego szkalujecie te DZIELNE DZIEWCZYNY. Strzyżecie u nich łepy za dziesiątkę i jeszcze ucieracie sobie gębę za ich pracę.

   • @BEZ SENSU pisze:

    A Pan dyrektor to chyba sam sobie taką pochwałę napisał :) Ślicznie:)

   • Futyma Krzysztof pisze:

    Ja droga Pani/Pan zawsze się podpisuje bo nie wstydzę się swoich opinii, a samochwal nie muszę pisać wystarczy, że chwali mnie moja żona. Życzę miłej niedzieli

  • Żółty pisze:

   Setka nie będzie mieć naboru, Setka nie będzie mieć naboru :):)

   • Piotr Nauczyciel pisze:

    Nic się nikomu nie zawali, dzieci jest nadmiar – wystarczy popatrzeć jakie są nadmiary w klasach (ponad 32) np w Zs5, ZS2 czy prztaczanym II LO.

   • Niebieski pisze:

    Setka będzie miec nabór, Setka będzie mieć nabór :) :)

   • @wiem pisze:

    klasy zawodowe pisze:
    18 marca 2017 o 17:24

    Nie wiem dlaczego, tak wiele osób urąga zawodowi fryzjerki, który według mnie aspiruje do zawodu o charakterze artystycznym. Zarówno ja, jak i wiele znanych mi Pań wybiera zakład fryzjerski, w którym pracuje Pani, która przepraszam za kolokwializm ‚umie strzyc”. A ta Pani ma swój zakład, prowadzi działalność gospodarczą, zatrudnia pracownicę, kształci praktykantki i obsługuje wiele Pań z sanockiej „elity towarzyskiej”. Wypracowują podatek dla nas wszystkich – inaczej zarabiają na nas wszystkich. Nie wiem dlaczego szkalujecie te DZIELNE DZIEWCZYNY. Strzyżecie u nich łepy za dziesiątkę i jeszcze ucieracie sobie gębę za ich pracę.

  • Zupa ogórkowa pisze:

   Szkoda, że ta decyzja na nowo zaniży poziom w sanockich liceach….a miało być tak pięknie…sanockie licea na miarę krośnieńskiego „Kopernika”…z wyśrubowanym wysokim poziomem. Tyle Was to w zeszłym roku kosztowało, żeby przeciwstawić się naciskom społecznym a dzisiaj znowu wracacie do punktu wyjścia. Zła decyzja.

  • Ochłap pisze:

   …”z nieoficjalnych informacji”….jak zwykle…ten co każdemu mówi co innego i zawsze wie najlepiej pewnie poinformował nieoficjalnie….taki duży….

  • Stefan pisze:

   Interesuje mnie to, która dyscyplina będzie miała pierwszeństwo do treningów w ramach godzin lekcyjnych tzn.Wf-u. Jak z ustaleniami planu lekcji w szkole?. Obecnie trenowaly dzieci z SP1 łyżwiarstwo szybkie, już widzę protesty i pisma do UM, dotyczące pierwszeństwa zajęć na Arenie, która dyscyplina jest ważniejsza, powodzenia.

   • rogell pisze:

    łyżwiarstwo szybkie lepiej trenować na torze do łyżwiarstwa szybkiego a naszym w Trepczy jest Orlik

  • Belfer pisze:

   Utworzyć dodatkową klasę ? A na jesieni motywacyjny i socjalny – oglądała świnia niebo.

 2. bol pisze:

  Skandal!!Jak zwykle patrza na dane tylko z naszego powiatu.A powiaty sąsiednie?Z nich też mogą przyjść uczniowie!

 3. Bos pisze:

  I tak trzymać

 4. in pisze:

  Dlaczego nie napiszecie głośno,że wiele osób straci pracę???Że z likwidacji oddziałów cieszą się powiaty ościenne?

 5. Xyz pisze:

  Dobre wieści brawo powiat a gdzie miasto

 6. but pisze:

  No tak…lepiej byc cichym,pokornym,wypełniac wszystko,co władza każe,to i klasę się dostanie dodatkową…

 7. kibic pisze:

  w końcu jakaś pozytywna informacja
  Brawo dla pomysłodawców

 8. STS Kibic pisze:

  Sami tworzą problem, a później niby, że go rozwiązują :) Słabe.

  Nie trzeba było likwidować klasy hokejowej, która funkcjonowała z sukcesami w II LO!!!

  • Jedrek pisze:

   Problem to będą mieli jak się im nabór rozlezie i znowu do oświaty będą musieli dopłacać.

   • Damian pisze:

    Nic się nie rozlezie, każdy wie że dzieci jest wystarczająco. Brawo panie starostą. 30 oddziałów to optymalna liczba.

   • Orka pisze:

    Tej klasy Nikt nie likwidowal tylko nie było zapotrzebowania to po pierwsze a po drugie klasa powstała w Mechaniku.

  • Xyz pisze:

   Masz rację zlikwidowano ją za tamtej kadencji a dobrze że teraz ją otwierają

   • Olek pisze:

    A była nadzieja, że ruszą jakieś inwestycje w oświacie, bo budynki wewnątrz w opłakanym stanie…sale lekcyjne, toalety, brak wyposażenia i sprzętu. Był dobry kierunek obrany rok temu, to znowu coś majstrują. Klasa sportowa- jak najbardziej, ale w ramach tej ilości oddziałów, które są, w innym przypadku, to porażka!

 9. Fasola Jaś pisze:

  Kolejny głupi pomysł, tylko po to, żeby się Damiano mógł wypromować. Wróciły dodatki motywacyjne, wrócił socjalny. Wreszcie normalnie w oświacie. Po co jakaś dodatkowa klasa? Ludzie myślcie! Czy znowu Wam mózgi przyćmiło?

  • Adas pisze:

   Te dodatki to też pomysł zarządu w którym jest Damiano – tu nie ma mowy o promocji tylko o racjonalizmie. W moim odczuciu 30 klas to dobry ruch.

   • Rodzic pisze:

    Odczep się od Damiana i czep się tego co ustawia Oswiata od kilkunastu lat.

   • Ktoś pisze:

    Tylko, że decyzją o dodatkowej klasie wszystko psujecie. Zwykła promocja niektórych radnych i chęć wypłynięcia kosztem powiatowego budżetu.

 10. Walery pisze:

  Polikwidowali klasy w liceach, a teraz klasa hokejowa – czyż to nie chore ?

  • Aligator pisze:

   Klasa sportowa tak, jeśli taka jest wola rodziców, ale powinna to być klasa w ramach tych 29 oddziałów. Tak będzie po gospodarsku, realizując tą politykę, którą Zarząd obrał rok temu. nie zmieniajcie tego teraz, szkoda tego, co do tej pory wypracowaliście!

 11. Do Fasola Jaś pisze:

  co tam jakieś sportowe klasy :)?
  co tam jacyś uczniowie?

  Ważne żeby kasa grała dla nauczycieli :) dodatki motywacyjne, socjal(biedacy)?

  To jest myślenie i pewnie jeszcze nauczyciel tak pisze?

 12. Anonim pisze:

  Nie jestem za centralizacją pewnych działań, jednak cieszę się, że pracownicy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie dokładnie sprawdzą, czy liczba uczniów w klasach jest zgodna z decyzjami radnych (obecnie w szkołach ponadgimnazjalnych w Sanoku liczba ta to 32 uczniów w klasie; jest ich znacznie więcej w niektórych szkołach, zatem łamane jest prawo; prawo jest po to, by go przestrzegać, a nie łamać; jeśli jest złe, to należy je zmienić, bo wtedy jest szacunek do stanowionego prawa; pogarda dla prawa prowadzi na manowce).

  Może wreszcie w niektórych sanockich szkołach na fakultetach będzie po 15 uczniów, a nie po 35 (tu mogę się mylić, bo może być w grupie 38; jak w tak licznym zespole można przygotować specjalistów na studia – tak, specjalistów, którzy na studiach pogłębią swoją wiedzę na tyle, że „za granicą” będą ich całować po rękach” (to sarkazm), bo powinni zostać w kraju, tylko trzeba im stworzyć odpowiednie warunki.

  Nie znam przypadku na Podkarpaciu (tutaj mogę się mylić, za co przepraszam), by w szanujących się liceach były tworzone klasy sportowe. Sportowcy niechaj się rozwijają i zdobywają laury. Czy jednak w liceum? Proszę podać wyniki z egzaminu maturalnego uczniów z klasy sportowej w II LO.

  Bardzo bawią mnie sformułowania typu: „Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, wynika…”. Która z tych osób na zdjęciu takie „nieoficjalne” informacje podała? :-)

  • Rodzic pisze:

   Żadna mówi się o tym od 3 tygodni, Ale tak szczegółowe dane może mieć tylko ktoś z Oswiata związany. A nie znasz przykładu liceum w mechaniku.

   • @ Rodzic pisze:

    Klasy sportowe w mechaniku??? Chodzi o jednoosobowe grupy na w-f za które płacimy z naszych podatków? Drogi rodzicu, kształć swego hokeistę za swoja kasę, a nie moją. A swoja drogą czy na pewno rodzic to pisał, czy zdesperowany nauczyciel ZS2?

  • Azor pisze:

   Zapewne ta,której głównym celem jest lans ponad wszystko a budżet Powiatu może się iść paść….po nas choćby potop!

 13. Zdziwiony pisze:

  Jak pan W. policzył te dzieci, co do jednego ? Przecież sanockie licea od lat przyciągały masę młodzieży z poza powiatu. Ubiegłoroczna kretyńska decyzja, będąca próbą zaorania naszych renomowanych liceów, spowodowała, że np. gimnazjaliści z Grabownicy i okolic zamiast jak zazwyczaj zapisać się do naszych szkół, wybrali liceum w Brzozowie, a za nimi odpłynęła subwencja.Przykro patrzeć na chaotyczne działania tych ludzi , prowadzące do takiej degrangolady w sanockiej oświacie.

  • Dzieci jest o dużo więcej trzeba tylko sprawdzić ile jest ponad limit w każdej klasie pisze:

   Dzieci jest o dużo więcej trzeba tylko sprawdzić ile jest ponad limit w każdej klasie.

  • Rodzic pisze:

   W sprawie niech się nie wypowiadają ci którzy wysłali swoje dzieci do szkół średnich do Wa-wy.

   • @ Rodzic pisze:

    Tak, zgadza się Rodzicu. Pierwszeństwo w debacie ma były Starosta i inni rodzice, którzy swoje dzieci wysłali do liceum w Warszawie. Za tym poszła subwencja oświatowa :)

  • @ Zdziwony pisze:

   I LO się odezwało… żal, że nie do was klasę sportową dali?

   • zawodowcy pisze:

    klasy zawodowe pisze:
    18 marca 2017 o 17:24

    Nie wiem dlaczego, tak wiele osób urąga zawodowi fryzjerki, który według mnie aspiruje do zawodu o charakterze artystycznym. Zarówno ja, jak i wiele znanych mi Pań wybiera zakład fryzjerski, w którym pracuje Pani, która przepraszam za kolokwializm ‚umie strzyc”. A ta Pani ma swój zakład, prowadzi działalność gospodarczą, zatrudnia pracownicę, kształci praktykantki i obsługuje wiele Pań z sanockiej „elity towarzyskiej”. Wypracowują podatek dla nas wszystkich – inaczej zarabiają na nas wszystkich. Nie wiem dlaczego szkalujecie te DZIELNE DZIEWCZYNY. Strzyżecie u nich łepy za dziesiątkę i jeszcze ucieracie sobie gębę za ich pracę.

 14. xzt pisze:

  Klasy sportowe w liceach: Rzeszów, Stalowa Wola, Jasło proszę sprawdzać one mogą istnieć tylko w liceach. Dobre posunięcie niech Ci chłopcy zostaną w Sanoku i zdobywają medale dla Sanoka, tak jak poprzednie roczniki Mistrzów w hokeja i unihokeja.
  Sanok miasto hokeja z sanockimi zawodnikami a nie armią zaciężną!
  Tak trzymać!

 15. Andrzej pisze:

  Zgadzam się – to szok, żeby ubiegłoroczni absolwenci sanockich gimnazjów musieli dojeżdżać do Liceów w Lesku,Rymanowie, czy Brzozowie (sam znam kilka takich przypadków), bo komuś się ubzdurało, że przez likwidację klas licealnych zmusi większość sanockich dziewcząt, by zostały fryzjerkami.

  • rogell pisze:

   uczeń do klasy hockey
   może sprawdzimy świadectwa

   • @rogeell pisze:

    POPIERAM !!! Jako uzasadnienie dodam, że z języka angielskiego w „mechaniku” technikum ZS2 zdało maturę w 2016 4 uczniów. Wyjazdy w ramach projektów tak ich „wyedukowały”. Polecamy „Mechanik na obczyźnie” – zdjęcia rodzinne jak najbardziej, usuwanie niewskazane, bo printscrimy dawno porobione. Wineczko, uczniowie, mężuś na stronie szkoły. Jak to nazwać??? Ignorancja, głupota, niewiedza, nie mieści mi si e w głowie?!

 16. Wyniki pisze:

  Matura w II LO na poziomie dobijającym do 100% zaraz za I LO, czy któraś szkoła z powiatu sanockiego ma wyższy wynik od tych dwóch liceów? Proszę sobie sprawdzić artykuły esanok z ubiegłego roku, są tam dane.
  Mechanik chowa się daleko w tyle…

  • @Wynik pisze:

   Porównywanie wyników matur 2 LO i Mechanika to głupota.
   Ile egzaminów zdaje absolwent technikum, a ile absolwent LO? Pewnie nie masz pojęcie i wypisujesz dyrdymały.

   • @@wynik pisze:

    Czytaj ze zrozumieniem porównać lo sportowe z ubiegłego roku w mechaniku około 20% z klasami 2lo około 98%.
    W ten sposób nie zaxzqrujesz rzeczywistości.

   • @@@Wynik pisze:

    Sorry;-)

  • Do @rogeel pisze:

   Sprawdź dane dot. matury z angielskiego w Mechaniku i odszczekaj, bo szkalujesz dobre imię szkoły. To jest karalne. Grzecznie ostrzegam.

   • Do@@rogeel pisze:

    Karalne jest spożywanie alkoholu podczas pracy. Fotki zamieszczone na witrynie Internetowej „Mechanika” stanowią na to dowód i jednocześnie podstawę prawną do pozbawienia praw wykonywania zawodu nauczyciela. Tak mówi Ustawa o systemie oświaty. Nie ostrzegaj tylko pomału pakuj manatki.

   • Irena pisze:

    Chyba się pomału pakuje. Zaczęła od usunięcia zdjęć rodzinnych z winkiem z Facebooka 3 maja 2015. Ale mamy kopie. Hi hi. Miłego dnia.

 17. dodatki pisze:

  To dodatki wróciły ? Gdzie kto je dostaje ? Co Ty piszesz

  • @dodatki pisze:

   Powinien być zapis, że: Dodatek dostaje każdy pracownik, w równej wysokości, a jeśli ten warunek nie jest spełniony to dyrektor informuje pisemnie pracownika co spowodowało, że otrzymał go w wersji okrojonej lub wcale, np. 1)Bo pana/ pani nie lubię! 2) muszę nagrodzić najpierw klakierów! 3) Muszę najpierw nagrodzić kolegów … .
   Na koniec – muszę was jakoś skłócić, bo razem stanowicie problem;-)

 18. mkmk pisze:

  „Potwierdzam słowa mojej koleżanki z zarządu Alicji Wosik, która stwierdziła, że jeżeli mamy pewny nabór w klasie sportowej, to powinniśmy ją stworzyć i dać szansę naszym uczniom na sportowy rozwój”
  Szybko wiatr zmienił kierunek bo rok temu pewny nabór był do liceum, a dwie klasy zlikwidowano-tym uczniom nie dano szansy rozwoju.
  Jak chorągiewki…

 19. Paweł pisze:

  Obraz tego, co wyrabia się w Oświacie w tej kadencji to jakaś masakra. Mam pytanie – Jakie są miesięczne koszty utrzymania i ogrzewania pustych budynków „setki” i Bursy?

 20. Jantek pisze:

  Dać dodatkową klase w 2lo przynajmniej będą się uczyc oprócz uprawiania sportu. Dodatkowo taki uczeń w razie kontuzji i braku możliwości dalszego trenowania będzie mógł zdać przyzwoicie maturę.

 21. Stefan pisze:

  Trzeba brać przykład z MECHANIKA klasa sportowa 1 uczeń=1 nauczyciel. Pracy nie zabraknie dla nikogo.

  • @ Stefan pisze:

   POPIERAM !!! Jako uzasadnienie dodam, że z języka angielskiego w technikum ZS2 zdało maturę w 2016 4 uczniów. Wyjazdy w ramach projektów tak ich „wyedukowały”.

   • @ Stefan pisze:

    Jakoś panie dyrektorki ucichły w lansowaniu od szóstej rano…

   • Anonim pisze:

    Nie mają czasu poszły grać w drużynie Vip

   • @Anonim pisze:

    Gwiazdy tańczą na lodzie ha..ha..ha.. Tylko dlaczego Lodowa Księżniczka nie jeździ na lodzie tylko zastępcę puściła przodem?

   • Gosia pisze:

    Ciekawe czy chociaż 2,50 dadzą na cele charytatywne jak wąż z kieszeni wystaje?

 22. Jantek pisze:

  Jeżeli chodzi o dobro dzieci to powtórzę dać dodatkowa klasę w 2lo

 23. Anonim pisze:

  A dodatki to ponoć zasługa Biskupa.

  • we. pisze:

   Może by ten Damian Biskup trochę wyluzował z tym swoim medialnym promowaniem swojej osoby. Skromność to podstawa kandydata na burmistrza panie Biskup.

   • Omen pisze:

    A dlaczego? Nie widzę ani pychy ani samochwalstwa normalne działanie

   • @we. pisze:

    Może by ten Damian Biskup trochę wyluzował z tym swoim medialnym promowaniem swojej osoby. Skromność to podstawa kandydata na burmistrza panie Biskup.

  • @Anonim pisze:

   „Ponoć”. Ale to tylko ponoć :))))))

 24. podstawa programowa pisze:

  Radzę niektórym dowiedzieć się kiedy wchodzi nowa podstawa programowa bo to źle świadczy…..

 25. taniec na lodzie pisze:

  Rok temu likwidują dwie klasy liceum bo stawiamy na szkolnictwo zawodowe. W tym roku stawiamy na sport robimy klasę sporową hokej na lodzie. Pytanie brzmi co za rok – gra w golfa na koniu? Czy może kosmonautyka a może klasa o profilu rybak wśródlądowy?

 26. jako taki pisze:

  W PWSZ też powinien powstać kierunek sportowy ,była by ciągłość szkolenia dla młodych sportowcow.Mamy przecież siatkarzy,piłkarzy,hokeistów,panczenistow ,unihokeistow

 27. Jantek pisze:

  Bez napiny to uczniowie wybiorą szkoły i ręczne sterowanie nie pomoże.

 28. Anonim pisze:

  Panie Dyrektorze II LO niech się pan nie boi, proszę nas wziąć, my chcemy uczyć się w pana szkole.

 29. Anonimek pisze:

  Naprawdę nie rozumiem tych wszystkich komentarzy tak ociekających jadem w kierunku utworzenia klasy sportowej. Mają pasję i chcą ją rozwijać w sposób umożliwiający im dalszą naukę – dlaczego im na to nie pozwolić? Czy wszędzie trzeba się doszukiwać zagrań politycznych? Nie można się po prostu cieszyć, że chłopcy będą mogli nadal robić to co kochają, a w przyszłości dzięki nim może odrodzi się sanocki hokej?

 30. rodzic pisze:

  Chciałem zapytać co w przypadku gdy do ogólniaków w tym roku znowu będzie dużo więcej chętnych niż do proponowanych oddziałów? Podobno w tamtym roku było można było utworzyć 2-3 klasy w każdej ze szkół więcej, a mimo wszystko nie utworzono kolejnych oddziałów. Pytam jako zaniepokojony rodzic bo w przypadku gdyby mojemu dziecku brakło kilku punktów do LO to na pewno nie wyślę go do technikum w Sanoku tylko kupię bilet miesięczny do Brzozowa.

  • Gośka pisze:

   To kup. Jak się nie dostanie do sanockiego ogólniaka, to znaczy, że słabe i po prostu w liceum sobie nie poradzi. Wróci ze spuszczoną głową z Brzozowa po pierwszym semestrze….a wtedy w sanockich technikach nie będzie już miejsca :) Zawodówki zresztą też ostatnio oblegane.

  • @rodzic pisze:

   Drogi Rodzicu.
   W wysoko rozwiniętych krajach, do których Polska aspiruje, rodzic o edukację swego potomstwa troszczy się od bardzo wczesnego etapu jego rozwoju/edukacji. Jeśli Twoje dziecko nie uzyska stosownej liczby punktów w pomiarze zewnętrznym, to znaczy że, przepraszam za kolokwializm jest zbyt słabo wykształcone, aby dOstać się do liceum. Więc:
   PROBLEM NIE TKWI W LICZBIE ODDZIAŁÓW, KTÓRE POWIAT UTWORZY, ALE W TYM, JAK SĄ WYEDUKOWANE WASZE POCIECHY, ABY DO LICEUM SIĘ DOSTAĆ I DOSTĄPIĆ ZASZCZTYTU UCZENIA SIĘ W NIM.

 31. Antek pisze:

  Jakoś nie słychać by dzieci idące do sanockich liceów nie radziły sobie i zmieniały szkoły na słabsze. Zdawalność matury na poziomie blisko 100% i np. miesca w rankingach ogólnopolskich ILO, świadczą o jakości pracy z dziećmi w tych szkołach. Jakoś nie dostrzegają tego nasi powiatowi włodarze, doprowadzając do tego, że odzialów licealnych jest tyle co w maleńkim Brzozowie.

 32. Jantek pisze:

  A artykuł wyżej za pieniądze lansuje się Mechanik chwaląc się jak nauczyciele jeżdżą na wycieczki i to ma być modernizacja tej szkoły. Niech biorą się za robotę i uczą za co dostają pieniądze. Zaraz odezwą się tutaj nauczyciele tej szkoły atakując innych, że zazdrość itp.

  • but pisze:

   A Ty z której jestes szkoły,nauczycielu? Napisz projekt u siebie i tez jezdzij na wycieczki,ofiaro.

   • @but pisze:

    A może z twojej? I diabli mnie biorą jak jeździ ta sama Pani i lizusy dyrektorka. O tym nie pomyślałes że n8e wszyscy jesteśmy z tego zadowoleni.

   • Nauczyciel z Mechanika pisze:

    Jeśli ktoś chce rozwijać swój warsztat pracy i pojechać na szkolenie z Erasmusa, uwierz mi, że z pewnością pojedzie. Zasady rekrutacji nauczycieli do projektu są jasne i przejrzyste, zatwierdzone przez Narodową Agencję programu Erasmus Plus.Jestem przekonany, że każdy nauczyciel Mechanika o tym wie i jeśli tylko aplikował, żeby pojechać na szkolenie, z pewnością na nim był. Widać nie jesteś nauczycielem „Mechanika”. Poza tym, to nie w naszym stylu zionąć jadem, w sposób jaki Ty prezentujesz.

   • Do nauczyciel pisze:

    To ja do Was chce do pracy skóra raka fantastyczna współpraca nauczycieli. Tylko dlaczego na zdjęciach z wyjazdów te same osoby.

   • Nauczyciel Mechanika pisze:

    Nie pisz głupot, że każdy kto chciał mógł jechać na praktyki. Jeżdżą tylko Ci co dyrekcji włażą nie powiem gdzie. Dla innych nie ma miejsca. Wiem to z własnego doświadczenia, bo mi odmówiono.

   • Nauczyciel Mechanika pisze:

    Na praktyki zagraniczne to jeździ wicedyrektorka z mężem. Tylko że on nie jest pracownikiem Mechanika to pewnie dla tego biorą tylko zaufanych.

   • @Jantek pisze:

    POPIERAM !!! Jako uzasadnienie dodam, że z języka angielskiego w „mechaniku” technikum ZS2 zdało maturę w 2016 4 uczniów. Wyjazdy w ramach projektów tak ich „wyedukowały”. Polecamy „Mechanik na obczyźnie” – zdjęcia rodzinne jak najbardziej, usuwanie niewskazane, bo printscrimy dawno porobione. Wineczko, uczniowie, mężuś na stronie szkoły. Jak to nazwać??? Ignorancja, głupota, niewiedza, nie mieści mi si e w głowie?!

   • były uczeń pisze:

    Potwierdzam z mojej klasy z anglika zdały 4 osoby i w sierpniu jeszcze 1. Uczyły nas obie dyrektorki ale od żadnej nic się nie nauczyliśmy. Wice albo nie było bo była za granicą albo na lekcji pisała projekty a nam kazała cicho siedzieć. Nawet praktyki nam nic nie dały

   • @but pisze:

    A kiedy realizujecie zagadnienia z podstawy programowej skoro jeździcie na zagraniczne wycieczki dodatkowo oplacane w czasie pracy??? Nie chodzi tu o zazdrośc tylko o realizację podstawowych obowiązków czyli pensum dydaktyczne nauczyciela.

  • Edzio pisze:

   Jeżdżą w swoim wolnym czasie: na feriach, wakacjach lub jako opiekunowie praktyk zawodowych i projektów uczniowskich. Wprost żenujące jest jak próbuje się na forach z sukcesów w pozyskiwaniu środków unijnych przez „Mechanik”, które są faktycznie spore, zrobić jakąś dziwną antyreklamę.Takie rzeczy to tylko w sanockim światku oswiatowym….porażka!!!

   • Anonim pisze:

    A kto w tamtym tygodniu był na wyjeździe i czy to była praktyka uczniów?

   • Anonim pisze:

    Polecam obejrzeć zdjęcia na Facebook i w artykułach sponsorowanych przez Mechanik z wyjazdów i nie trzeba będzie się oburzac że ktoś pisze oszczerstwa bo cały czas widać te same twarze i to nie uczniów tylko samych nauczycieli.

   • @Edzio pisze:

    W jakim wolnym czasie? Nauczyciel placowki/szkoly feryjnej wiesz o czym piszesz koleżanko??? Twoi podwladni/pracownicy dokladnie wiedzą o czym mówią. O tym, że nabijają się po kątach aż żal pisać …

   • @były uczeń pisze:

    Proszę o sprostowanie tej informacji, bo jest to szkalowanie dobrego imienia nauczycieli. Ostrzegam.

   • Jowita Nazarkiewicz pisze:

    Szanowni Państwo,
    Jako, że dobre imię „Mechanika”- szkoły, którą kieruję jest na tym forum szkalowane, pozwolę sobie przytoczyć wyniki egzaminów maturalnych z języka angielskiego w maju 2016 w poszczególnych klasach:
    KLASY TECHNIKUM:
    klasa 4c- zdawalność matury z j. angielskiego- 78%
    klasa 4te- 100%
    klasa 4ti- 93%
    klasa 4ttm- 50%
    LICEUM SPORTOWE:
    klasa 3lp- 80%
    Oczywiście, życzyłabym sobie aby wyniki te były wyższe i uważam, że zawsze jest coś co można zrobić lepiej czy też poprawić. Nie pozwolę jednak, aby anonimowe osoby, pragnąc osiągnąć swoje bliżej nieznane mi cele, podawały nieprawdziwe, oczerniające „Mechanik” i jego nauczycieli informacje oraz kwestionowały celowość działań projektowych w ramach programu Erasmus+.

   • @Były uczeń pisze:

    Czy Ty „były uczniu” nie pomyliłeś przypadkiem szkół? Sadząc po przywołanych przez Ciebie wynikach chodziłeś do ZS5, zwanego”Setką”. No cóż…..pewnie tak często chodziłeś do szkoły, że teraz nie do końca pamiętasz do której.

 33. Xyz pisze:

  A może jakiś fajny kierunek techniczny dla kobiet? Np technik kosmetyczka ….

 34. Jantek pisze:

  I ponownie może dotrze to do władz klasa sportowa do 2lo.

 35. Anna pisze:

  Bo kto to, w ogóle wymyślił, by o losach renomowanych,sanockich szkół z kilkudziesięcioletnią tradycją, decydowali jacyś panowie z okolicznych wiosek ?

 36. @anna pisze:

  Takie życie decyduje ten co dzieli kasę i uczeń wybierając szkole a nie tradycja, bo nie tradycja decyduje lecz poziom ludzi pracujących w szkołach. A może zgodnie z nową tradycja zlikwidować Mechanik i stworzyć tam tylko klasy sportowe, albo połączy z podstawówka i zrobić szkole mistrzostwa sportowego. Ciekawe co na to nauczyciele przedmiotów zawodowych.

  • Rozsądna pisze:

   Pogięło Was wszystkich tu piszących.Obrzucacie się nawzajem błotem, na co nie pozwala etyka nauczyciela. Przestańcie się kłócić i nawzajem obrażać, bo wszyscy sobie tym szkodzicie. Takie zachowanie nie przystoi nauczycielom. Przykre, że prym w obrażaniu wiodą tutaj nauczyciele IILO, podobno renomowanej szkoły….hmmm

   • Anonim pisze:

    Może komuś zależało aby pojawił się taki artykuł i aby szkoły w których ma być ewentualnie klasa sportowa lat na siebie pluly?

 37. ciekawy pisze:

  proszę redakcję o podanie jakie są proporcje klas ogólnokształcących do zawodowych w Sanoku i np. Krośnie i Jasle

 38. Anna pisze:

  Zamiast promować sanockie szkoły i przyciągać dzieci z poza powiatu, obcina się oddziały w najlepszych z nich. To strzelanie sobie w stopę, przecież za każdym dzieckiem idzie kasa, a koszty funkcjonowania szkół są takie same.Co za logika kierowała panami z Zarszyna i Poraża ?. A teraz próba ratowania twarzy -i klasa hokejarzy – i to nie jest jakiś ponury żart.

 39. Do Anny pisze:

  W pełni się zgadzam. Przy okazji pytanie- Czy to prawda,że ubiegłoroczne obcięcie oddziałów w sanockich liceach spowodowało rekordowe nabory do liceów w Lesku, Rymanowie, Brzozowie ?

 40. Anonim pisze:

  Nie znam danych, ilu uczniów z Sanoka i powiatu sanockiego jest w liceach w Krośnie, Brzozowie, Rymanowie, Lesku, Krośnie, Miejscu Piastowym czy Rzeszowie.

  Jednak z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że jest ich niewielu. I poszli do tych szkół nie dlatego, bo w Sanoku zabrakło dla nich miejsca. To bzdury wyssane z palca. Poszli do innych szkół, bo: np.szkoła proponuje klasę mudndurową, tam mają rodzinę, inne szkoły dają im większą możliwość rozwoju, itp.

  Nie można porównywać Rzeszowa czy nawet Stalowej Woli do Sanoka. Sanok to malutkie miasteczko na prowincji (przepraszam, nikogo nie chciałem obrazić).

  Żadnych rekordowych w roku ubiegłym nie było do liceów w Lesku, Rymanowie i Brzozowie.

 41. Piotr pisze:

  Prawda,czy nie prawda, ale fakt,że liczba oddziałów licealnych w Sanoku, gdzie chciałbym posłać swoje dziecko, jest dramatycznie mała w porównaniu z Krosnem, czy Jasłem. Do tego doprowadzili ci panowie.A moja córka już mówi,że jeżeli nie dostanie się do „Jedynki”, to będzie dojeżdżać do LO w Lesku.

 42. Anonim pisze:

  Mam pytanie do radnego Damiana Biskupa. Swego czasu promował pan siebie i swoją wizję w mediach na tle budynku szkoły przy ul. Jagiellońskiej. Zachwalał pan, jako radny, że nie ma lepszego rozwiązania, aby przenieść szkołę SOSW-u przy ul. Konarskiego do tego obiektu. Nic takiego nie nastąpiło. Dlaczego?

  Wrzucę kamyczek do tego „ogródka”. Nie wziął pan pod uwagę następujących kwestii. Po pierwsze, budynek nie był przygotowany na przyjęcie tych dzieci. Po drugie, BUS-y dowożące dzieci nie mogłyby wjechać na podwórze szkoły, bo jest ono bardzo małe; gdzie miałyby się zatrzymywać i kto miałby te dzieci doprowadzać do szkoły). Po trzecie, nie ma tam placu zabaw. Po czwarte, jest to w centrum miasta i natężenie hałasu jest tak duże, że po otwarciu okien szkoły, ten hałas byłby nie wytrzymania przez dzieci potrzebujące w wielu przypadkach ciszy. Po piąte, w tego typu szkole wydaje się dziennie kilkadziesiąt posiłków. Niby gdzie? W restauracji „wizjonera”. Po szóste, gdzie miałby być internat dla wielu wychowanków tej szkoły.

  Tak to jest, gdy jest „parcie na szkło”,a wiedza merytoryczna jest gdzieś obok lub bardzo daleko od codzienności.

  W tej sprawie mógłby się wypowiedzieć także radny Chrobak Andrzej. Też wypowiadał się publicznie w tej sprawie i uczestniczył w przeglądzie warunków szkoły przy ul. Konarskiego. Z zatroskaniem mówił o warunkach kształcenia w tej szkole. I co? I nic.

  • @anonim pisze:

   zapomniałeś dodać jednego zdania „na ten moment to najlepsze rozwiązanie” a jak wiesz dużo się zmieniło od tamtego czasu, chociażby reforma oświaty i pozostający wolny budynek po G1. Ja jako rodzic dziecka z sosw doskonale wiem kto nam pomaga, kto chodzi na spotkania do naszej szkoły, słucha naszych problemów i stara się coś z tym robić. Pani Alu, Panie Damianie dziękuje

 43. @we. pisze:

  Może by ten Damian Biskup trochę wyluzował z tym swoim medialnym promowaniem swojej osoby. Skromność to podstawa kandydata na burmistrza panie Biskup.

  • gnom pisze:

   A ja mam inne zdanie, każdy polityk, samorządowiec powinien być transparentny. Jedyni z prawicy, którzy coś robią to Zuba i Biskup. Życzyłbym więcej takich radnych

  • adam pisze:

   sprawdzone info: Biskup nie startuje na burmistrza. Co prawda mówi się o nowym kandydacie na prawicy ale to nie Biskup.

 44. klasy zawodowe pisze:

  Nie wiem dlaczego, tak wiele osób urąga zawodowi fryzjerki, który według mnie aspiruje do zawodu o charakterze artystycznym. Zarówno ja, jak i wiele znanych mi Pań wybiera zakład fryzjerski, w którym pracuje Pani, która przepraszam za kolokwializm ‚umie strzyc”. A ta Pani ma swój zakład, prowadzi działalność gospodarczą, zatrudnia pracownicę, kształci praktykantki i obsługuje wiele Pań z sanockiej „elity towarzyskiej”. Wypracowują podatek dla nas wszystkich – inaczej zarabiają na nas wszystkich. Nie wiem dlaczego szkalujecie te DZIELNE DZIEWCZYNY. Strzyżecie u nich łepy za dziesiątkę i jeszcze ucieracie sobie gębę za ich pracę.

 45. Tojafryzjerka pisze:

  Wreszcie ktoś napisał w obronie zawodu fryzjerki. Każdy strzyże głowę u nas i nie powie ani złego słowa jeśli chodzi o obronię nas wszystkich. Ale prawda jest taka, że zarówno Pań fryzjerek, jak i Pań krawcowych – Mistrzyń w zawodzie zabrakło. Szewcy z trudem się utrzymują … mechanicy tudzież… Szkolnictwo zawodowe ratuj się !!!

 46. Mechanik modernizuję szkołę wzorując się na najlepszych pisze:

  Z przykrością polecam artykuł „Mechanik na obczyźnie” ilustrujący wywczasy rodzinno – nauczycielskie za niebagatelne diety. Jeśli przełożyliby to na wzrost poziomu kształcenia, w tym większy nabór do następnych klas, lub po prostu zdawalność (maturę z języka języka angielskiego zdało w 2016 4 uczniów).
  To po co im dawać następne klasy??? Aby dyrektorki zarabiały prywatna kasę w ramach projektów i byczyły się z mężusiami „na obczyźnie”, albo w grupach jednoosobowych kolesie mieli etaciki?
  Ludziska opamiętajcie się !!!

  • Anonim pisze:

   Masz rację a dodam jeszcze że dla mnie m8dernizuje oznacza zmiany także materialne np. pomoce, a o ile wiem Erasmus polega tylko na wizytach w innych szkołach. Tak na wszelki wypadek nie jestem nauczycielem żadnej szkoły, bo za chwilę ktoś z tej szkoły „merytorycznie” zaatakuje tylko oszczerstwami, że konkurencja, zazdrość itp. Pozdrawiam nauczycieli LO.

   • @Anonim pisze:

    Nie przeczytałeś jak widać ze zrozumieniem. Mechanik bierze również udział w projektach z RPO,których beneficjentem jest powiat sanockim. Te projekty są związane także z wyposażeniem pracowni.

   • Do @Anonim pisze:

    Wszystkie szkoły to robią drogi nauczycielu i nie jest to osiągnięcie które was wyroznia. W dużej mierze to też zasługa pracowników starostwa i zbiorowa zasługa wszystkich szkół, więc przestań i wstydu oszczedź bo taka rozpaczliwa obrona wystawiasz siebie na śmiech.

  • ONA pisze:

   A ja z przykrością polecam artykuł w „Tygodniku Sanockim” pt.”Szkoła stawia na PO WER” dla uczniów”, w którym to Panie dyrektorki z Zs5 tłumaczą się dlaczego to „są troszkę z tyłu z organizowaniem wyjazdów” na zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów, chwaląc się równocześnie wyjazdem uczniów na Litwę w lutym ubiegłego roku.Drogie Panie…” co było a nie jest nie pisze się w rejestr”. Równocześnie piszą, że może gdzieś pojadą, „…jeśli oczywiście dostaniemy dofinansowanie”….oj, oj…Drogie Panie…nie „gdybać” tylko brać się do roboty!!!

 47. uwielbiam te komentarze pisze:

  Oj drodzy nauczyciele jak co roku o tej porze trzeba Was ,,wypuscic” w szczytnym celu tu coś szepnąc tam niedopowiedzieć NIE DAJĆIE SIE WCAGNĄĆ W TE GIERKI BO TO CELOWE ŻEBY WAS SKŁÓCIĆ.Wszyscy już wiedzą czyją to robota.

 48. Barbara pisze:

  „Dobra Zmiana” miała polegać na zmasakrowaniu sanockich liceów i zepchnięciu rzeszy sanockich gimnazjalistów do osławionej „setki”,którą chciano zrobić „perełką” powiatowej oświaty. Wyszło, jak wszystko w tej kadencji…

 49. Do Barbara pisze:

  O juz nauczyciel z Mechanika po kolacji i skokach w telewizji przystąpił do ataku. Jutro wolny dzień popusc gumę w majtkach, poczytaj coś, posłuchaj muzyki poglądach film a nie pluje jadem.

 50. Zdziwiony pisze:

  Licea od paru lat szykanowane, dostają po tyłku od tych smutnych panów, mimo,że nauczanie na bardzo wysokim poziomie ( zwłaszcza ILO ), zaś np. takie ZST nie do ruszenia, mimo, że zdawalność matur(jedynym, obecnie wyznacznikiem poziomu nauczania w szkole) na dramatycznie niskim poziomie.

  • Anonim pisze:

   Odnośnie szykanowania nowa hala, Orlik, boisko do siatkówki, zarobek dla korepytorow – bo niemal wszyscy z tego liceum chodzą na prywatne lekcje.

  • Nauczyciel II LO pisze:

   …i matur i egzaminów zawodowych…Popatrzcie też na EWD- ZST w porównaniu z innymi szkołami…cieniutko wypadają…

   • Mae pisze:

    Panie nauczyciel, w liceum możesz tylko pochwalić się swoim EWD. Sprawdź poznawalność egzaminów zawodowych, które są priorytetem w nauczaniu technikum. Popatrz ile absolwentów II Lo znajduje prace od ręki po skończeniu szkoły? Ile zarabiają na rękę? Procenty na karteczce by pochwalić się niespełnionym rodzicom czy pewna przyszłość dziecka po skończeniu szkoły?

   • nauczyciel LO pisze:

    W Zs3 wyniki egzaminów zawodowych też cieniutko, nie tylko Ewd słabe. napisz nauczycielu z Zs3 ilu uczniów po ukończeniu Twojej szkoły uzyskało dyplom mechatronika? Inne zawody też niewiele lepiej. Procenty na karteczce, by się rodzicom pochwalić.No dawaj!

   • Futyma Krzysztof pisze:

    Jeżeli już ktoś pisze o wynikach mechatronika to zachęcam do sięgnięcia do źródła na stronie oke. Według tego źródła w 2016 dyplom technika mechatronika uzyskało 22 uczniów, a klasa liczyła 28. Czytanie nie boli, a jak się coś pisze to przynajmniej trzeba podawać prawdziwe dane, a nie tylko rzucać słowa na wiatr

   • Futyma Krzysztof pisze:

    Jeszcze jedna uwaga do tych podpusujacych się jako nauczyciele liceum uszanujcie wszystkich uczniów techników sanocki bo oni oprócz tych samych przedmiotów ogólnokształcących mają przedmioty zawodowe co daje tygodniowo po 37 lekcji. Ponadto w czasie nauki zdają po 2 lub 3 dwuczęściowe trudne egzaminy. Za to podkreślam wszystkim uczniom że wszystkich szkół zawodowych należy się szacunek bo oni będą pracować na nasze emerytury.

 51. do zdziwiony pisze:

  Pewnie tego nie wiesz ale w szkołach zawodowych jest oprócz matur egzamin zawodowy zobacz ile lekcji mają uczniowie technikum a ile liceum a i jeszcze przeprowadz sondarz na ulicach Sanoka ilu uczniów i z jakich szkół bierze koropetycje, no i jeszcze dowiedz się ilu absolwentów i jakich szkół pracuje w lokalnych zakładach a wtedy zmienisz nazwę z zdziwiony na zaskoczony

 52. Sanocki szachista pisze:

  Z tym „mechanikiem”, to dziwna sprawa- nauczyciele sobie podróżują, uczniów niewielu , zaś zdawalność matury – o, matko… . I kto to wszystko finansuje ?

 53. Janusz z Wrocławia pisze:

  Jestem zszokowany, że w tym mieście próbuje się ratować „żywe trupy”,jak „mechanik”, czy „setka”, kosztem najlepszych sanockich szkół. Żenada miesza się z niedowierzaniem.

  • No cóż pisze:

   Poziom piszących tutaj nauczycieli II LO jest żenujący. Której szkoły powiatowej jeszcze nie zbluzgaliście na tym forum?…..A wiem….został Wam jeszcze Ekonomik…. Tragedia…Zdecydowanie dzieci poślę do I LO. Tam nauczyciele mają klasę.

   • Wiesław pisze:

    Masz rację 1LO – wielka klasa,nauczyciele nie plują, mimo, że ich najbardziej dotyka, to co robią , ci dziwni panowie z zarządu. Trzymam kciuki, przetrzymajcie te rządy szemranych panów z „dobrej zmiany’.

  • Korepetytor pisze:

   Januszu z Wrocławia…Ciekawe jaka byłaby zdawalność matur w tej Twojej rzekomo renomowanej szkole,gdyby nie korepetycje Twoich uczniów u nauczycieli tych szkół, o których tak brzydko piszesz…

 54. Nie wytrzymam... pisze:

  Dlaczego nauczyciele Mechanika sieją taką nienawiścią do innych szkól, a pod tym artykułem do II LO, co wam zrobili? Zabrali zabawki z piaskownicy, że tak lamentujecie idźcie się poskarżyć do pani dyrektor.
  Przedszkole i żenada w życiu tam nie pośle chłopaka tylko do ZST!
  NA Stróżowskiej rządzi tylko ZS nr 3 dobrze, że to zrozumieliście!

 55. Edek pisze:

  Nienawiścią zieje akurat ktoś inny, również Ty- nauczyciel ZS3. Zauważ, że nauczyciele Mechanika nie piszą źle o innych szkołach…ewentualnie odpowiadają na głupie komentarze frustratów takich jak Ty.

 56. Racjonalny pisze:

  Taka szkoła, jak Mechanik nie przystaje do obecnych realiów. Wide- słynna – „obróbka skrawaniem”. Teraz, albo setka i praca na taśmie, w „Pasie” za 1200, albo liceum – i walczysz o siebie – studia i czasem jesteś „kimś”. Tym, bardziej dziwi, że „Państwo” z Zarządu próbuje zagrzebać sanockie licea- jedyną drogę sanockich dzieci do jakiej, takiej przyszłości. Cóż…

  • Zdezorientowany pisze:

   Ludzie!!! Przestańcie! Znowu ktoś Was wypuścił i napieprzacie na siebie nawzajem. Pogięło Was! Nie dajcie się wypuszczać…Przecież to woda na młyn” „Wiemykogo”!!!

  • Eam pisze:

   Twoja „słynna obróbka skrawaniem” to główna siła przemysłu i nadal jest to kierunek przyszłości. A mechanik w tej kwestii jest cofnięty o 20 lat. Brak maszyn i praktyk w zawodzie.

   • Krzychu pisze:

    Brak maszyn to bolączka KAŻDEJ szkoły- Zs3 korzysta z tych samych warsztatów co mechanik, dlatego głupotą jest przyznawanie w tym roku dodatkowej klasy jakiejkolwiek ze szkół. Te pieniądze mogłyby iść m.in. na wzbogacenie bazy dydaktycznej szkół. A tak w ogóle to najlepiej kształcić się w systemie dualnym- u pracodawcy, a nie w sztucznych warunkach szkolnych.

  • @racjonalny? pisze:

   Tak lecicie na „setkę” ponieważ gula Wam chodzi z zazdrości. Takie zawody jak technik fryzjer, technik budownictwa, technik żywienia, kucharz, technik geodeta, murarz, monter zabudowy … gwarantują wysoki nabór do szkoły. Dzieci potrafią myśleć. LO, a potem co? A z „Pasa” to się nie śmiejcie. Dobrze, że ludzie mają pracę.

  • Znawca pisze:

   Akurat „obróbka skrawaniem” to bardzo ważna część przemysłu i jeśli to skończysz pracę masz od ręki i za dobre pieniądze.

   • Nie znam się, ale się wypowiem pisze:

    Każdy gimnazjalista powinien znaleźć swoje miejsce w sanockich szkołach. Oferta jest szeroka i dostosowana do zainteresowań i możliwości uczniów. Wiem jedno. Więcej uczniów w LO to i więcej można na korkach zarobić:-) Nie piszę togo złośliwie. Takie jest życie. Chce się trzymać wysoki poziom to trzeba inwestować w siebie. Nauczyciele muszą realizować program i nie mają czasu na maruderów. Nie uważałeś na lekcji to musisz nadrobić to sam lub poprosić o pomoc fachowca.

 57. Wyborca PISu pisze:

  Panowie z Zarządu brać się za inwestycje, bo niestety słabiutko na tym polu, a nie szkoły, szkoły, szkoły.

 58. Paweł pisze:

  To będzie w końcu ta klasa sportowa, czy nie ?

 59. Opel pisze:

  Właśnie, dużo gadaniny, a o tej klasie dalej nic nie wiadomo.

 60. do nauczyciel LO pisze:

  No dawaj. No dawaj.. coś mi się wydaje że ci pozamiatano a tak na marginesie nie wydaje mi się żebyś był z LO bo byś umiał czytać

 61. Wieława pisze:

  Promować sanockie szkoły i ściągać dzieci z poza powiatu – to jedyna recepta,by było dobrze.

 62. Jacek pisze:

  Klasa hokejowa, hm..- czuć, że wybory za progiem.

 63. Walery pisze:

  Emocje szybko opadły, a panowie radni zrobią po swojemu.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.