REKLAMA
REKLAMA

Początek zimy bezlitosny dla kierowców

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Zima to dla kierowców trudny czas. Wczorajszy dzień oprócz padającego śniegu obfitował również w zdarzenia drogowe. Ich przyczyną było to, że kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.

Przypominamy – zimowej aurze towarzyszą bardzo trudne warunki drogowe, dlatego kierowco „noga z gazu”.

Wczorajszy dzień na drogach powiatu brzozowskiego pokazał, jak zdradliwa potrafi być zima. Szybko zapadający zmrok, opady śniegu, niska temperatura i co za tym idzie śliska nawierzchnia sprawiły, że w ciągu 2 godzin doszło do czterech zdarzeń drogowych.

O pierwszym zdarzeniu policjanci zostali poinformowani około godz. 16. Doszło do niego w Bliznem. Kierujący skodą na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem zjechał na pobocze i wjechał do rowu. Kilkanaście minut później doszło do kolejnej kolizji. W tym przypadku w Humniskach, kierująca renault na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z nadjeżdżającą toyotą. Do dwóch następnych zdarzeń doszło w półgodzinnym odstępie. W Bliznem kierujący oplem czołowo zderzył się z kierującym volkswagenem. Natomiast w Brzozowie na ul. Zdrojowej kierujący fiatem ducato na łuku drogi w efekcie swojej jazdy wylądował poza jezdnią w przydrożnym rowie.

Policjanci pracujący na miejscu tych kolizji ustali, że wszyscy kierowcy w chwil zdarzenia byli trzeźwi. Natomiast  ich główną przyczyną  było to, że kierujący pojazdami nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniach nie odniosła żadnych obrażeń. Ale już sama ilość kolizji w tak krótkim odstępie czasu powinna być przestrogą dla innych.

Policyjne statystyki pokazują, że ryzyko kolizji w okresie zimowym wzrasta kilkukrotnie. Zimowa aura to dla kierowców trudny okres. Stąd też, tak bardzo ważne są wszelkie działania zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Z pewnością, należy do nich dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz odpowiednie do tej pory roku ogumienie.

źródło: KPP Brzozów

04-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)