REKLAMA
REKLAMA

Drzewo zniszczyło budynek, w którym mieszka 10 osób (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Do tragicznie wyglądającego zdarzenia – przewrócenia drzewa (topoli) na budynek mieszkalny w wyniku silnego wiatru doszło w miejscowości Blizne (powiat brzozowski).

Zadysponowani strażacy z JRG Brzozów w ilości trzech zastępów zastali na miejscu przewrócone drzewo na budynek mieszkalny (20 bm.). Zerwany został przyłącz energetyczny do obiektu. Zniszczeniu uległ dach na połowie budynku mieszkalnego.

W budynku mieszkało łącznie 10 osób. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.

Przybyłe zastępy z JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Zadysponowano miejscową OSP Blizne oraz Pogotowie Energetyczne. Zadysponowany został podnośnik SHD-23 na miejsce zdarzenia który podczas sprawiania uległ awarii i związku z tym zadysponowany został drugi podnośnik SH-18 z OSP Blizne z którego rozpoczęto usuwanie skutków zdarzenia. Po usunięciu awarii w podnośniku SHD23, z pomocą SH-18 przystąpiono do zabezpieczenia zniszczonej konstrukcji dachu plandeką.

Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Powiatowego Nadzoru Budowlanego w celu oceny stanu technicznego oraz służba opieki społecznej z Urzędu Gminy Jasienica Rosielna. Zniszczeniu uległa połowa dachu budynku mieszkalnego. Działania trwały blisko 6h.

Opracował: kpt. Tomasz Mielcarek
zdjęcia: KP PSP Brzozów


28-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)