REKLAMA
REKLAMA

Wojewódzkie wyróżnienie dla Gimnazjum nr 1 w Sanoku (ZDJĘCIA)

W Hotelu Rzeszów odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez podkarpackiego kuratora oświaty. Dyrektor Paweł Stefański odebrał przyznany już po raz drugi dla Gimnazjum nr 1 w Sanoku certyfikat ”Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

Wcześniej, Gimnazjum nr 1 w Sanoku otrzymało certyfikat w roku szkolnym 2011/2012.

Certyfikat ten potwierdza stworzenie przez szkołę szczególnych warunków dla uczniów, aby mogli oni rozwijać swoje zdolności i osiągać sukcesy. Aby uzyskać certyfikat należało przekroczyć ustaloną liczbę laureatów, dostosowaną do ilości uczniów w szkole:

– gimnazja do 100 uczniów – 2  laureatów,
– gimnazja 101 – 200 – 4  laureatów,
– gimnazja 201 – 300 – 6  laureatów,
– gimnazja 301 – 400 – 8  laureatów,
– gimnazja powyżej 400 – 10  laureatów.

Z gimnazjów sanockich tylko „jedynka” spełniła ten warunek. Na 25 gimnazjów całego województwa podkarpackiego, którym nadano certyfikaty, Gimnazjum im. Grzegorza z Sanoka uplasowało się ze swoimi 9 laureatami i 2 finalistami na 9. miejscu.

Dodatkowo dwoje naszych uczniów: Dawid Borys i Alicja Jungiewicz odebrało dyplomy i nagrody jako wielokrotni laureaci.

Gratulacje od wojewody oraz podkarpackiego kuratora oświaty odebrali nauczyciele prowadzący tych uczniów tj. Anna Serbin, Anita Rzemińska, Piotr Łakoś i Patryk Nisiewicz.

Podczas uroczystości Małgorzata Chomycz-Śmigielska wojewoda podkarpacki i Jacek Wojtas podkarpacki kurator oświaty podziękowali laureatom za ich osiągnięcia a nauczycielom za twórczą i efektywną pracę.

źródło: materiały nadesłane

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)