REKLAMA
REKLAMA

Cmentarz na Posadzie z nowymi alejkami. To efekt budżetu obywatelskiego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Ci, którzy widzieli efekt prac są bardzo zadowoleni. Wreszcie nie ma błota. Teraz można powiedzieć, że jest to cmentarz miejski – stwierdza zdecydowanie Witold Smuga, przewodniczący Rady Dzielnicy Posada.

To komentarz do inwestycji zrealizowanej na Cmentarzu Posada, z „wygranych pieniędzy”, w ramach pierwszego sanockiego budżetu obywatelskiego na rok 2016.

Projekt dotyczący budowy alejek zdeklasował w głosowaniu inne zadania uzyskując 2135 głosów. Drugi na liście plac zabaw BRYKALNIA na Dąbrówce zdobył 1204 głosy.

– Zadanie trafiło w potrzeby mieszkańców naszej dzielnicy. Samą ideę budżetu obywatelskiego także uważam za cenną – dodaje nasz rozmówca.

Odwiedzający cmentarz czekają zapewne jeszcze na wyremontowanie głównego wjazdu na parking. To jednak leży już w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Obecny parking jest wystarczający na co dzień. 1 listopada jest po prostu za mały. Gdyby wyrównać rów, który przy drodze krajowej jest niepotrzebny, udałoby się wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe. Wtedy też możliwe byłoby wyremontowanie wjazdu na główny parking – kończy W. Smuga.

Przypomnijmy prace na Cmentarzu Posada obejmowały utworzenie alejek asfaltowych, głównej alejki brukowej oraz wyasfaltowaniu części parkingu. Koszt zadania wyniósł około 164 tys. zł.

red.

15-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)