REKLAMA
REKLAMA

Cmentarz na Posadzie z nowymi alejkami. To efekt budżetu obywatelskiego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Ci, którzy widzieli efekt prac są bardzo zadowoleni. Wreszcie nie ma błota. Teraz można powiedzieć, że jest to cmentarz miejski – stwierdza zdecydowanie Witold Smuga, przewodniczący Rady Dzielnicy Posada.

To komentarz do inwestycji zrealizowanej na Cmentarzu Posada, z „wygranych pieniędzy”, w ramach pierwszego sanockiego budżetu obywatelskiego na rok 2016.

Projekt dotyczący budowy alejek zdeklasował w głosowaniu inne zadania uzyskując 2135 głosów. Drugi na liście plac zabaw BRYKALNIA na Dąbrówce zdobył 1204 głosy.

– Zadanie trafiło w potrzeby mieszkańców naszej dzielnicy. Samą ideę budżetu obywatelskiego także uważam za cenną – dodaje nasz rozmówca.

Odwiedzający cmentarz czekają zapewne jeszcze na wyremontowanie głównego wjazdu na parking. To jednak leży już w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Obecny parking jest wystarczający na co dzień. 1 listopada jest po prostu za mały. Gdyby wyrównać rów, który przy drodze krajowej jest niepotrzebny, udałoby się wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe. Wtedy też możliwe byłoby wyremontowanie wjazdu na główny parking – kończy W. Smuga.

Przypomnijmy prace na Cmentarzu Posada obejmowały utworzenie alejek asfaltowych, głównej alejki brukowej oraz wyasfaltowaniu części parkingu. Koszt zadania wyniósł około 164 tys. zł.

red.

15-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)