REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: To już pewne. Pierwsza drużyna STSu nie przystąpi do ligi

SANOK / PODKARPACIE. To już pewne. Drużyna seniorów STSu Sanok nie zagra w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2016/2017. Komunikat przekazujący tę druzgocącą dla kibiców informację opublikowano w nocy na oficjalnej stronie klubu. Czytamy w nim również o wspólnej pracy nad stworzeniem drużyny na przyszły sezon.

Ostatnie miesiące, to dla sanockiego hokeja trudny czas negocjacji i poszukiwania nowych sponsorów, którzy mogliby odciążyć dwie firmy działające na rzecz STSu od wielu lat. Wiadomo było, że bez dodatkowego wsparcia zapewnienie 2 mln zł, koniecznych do zgłoszenia drużyny seniorów do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi, będzie niezwykle trudne, wręcz niemożliwe.

Światełkiem w tunelu była decyzja władz miasta oraz radnych, którzy zdeklarowali się wspomóc hokej młodzieżowy na poziomie oczekiwanym przez sponsorów.

Niestety, po kolejnym spotkaniu akcjonariuszy Ciarko PBS Bank STSu Sanok stało się jasne, że drużyna seniorów, a więc najbardziej prestiżowa grupa rozgrywkowa klubu nie wystartuje w PHL w sezonie 2016/2017.

Komunikat po spotkaniu Rady Nadzorczej STS S.A.

Po spotkaniu Akcjonariuszy w dniu 06.07. 2016 r., Zarząd spółki STS S.A. informuje, że w sezonie 2016/2017 drużyna seniorska nie weźmie udziału w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi z powodów organizacyjnych.

Komunikat zawiera jednak również pozytywne informacje na temat przyszłości. Włodarze klubu chcą mocno przepracować kolejne miesiące na rzecz stworzenia optymalnych warunków do przystąpienia do rozgrywek już od kolejnego sezonu.

Jednocześnie Akcjonariusze Spółki uzgodnili, że dołożą wszelkich starań, aby drużyna podjęła rywalizację na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2017/2018.  Najbliższe miesiące będą jednak poświęcone wspólnej pracy nad stworzeniem właściwego zaplecza sportowego i organizacyjnego. O postępach budowy drużyny Spółka będzie informowała na bieżąco. Akcjonariusze i Zarząd zrobią wszystko, aby tradycje drużyny mającej w swym dorobku tytuły Mistrza Polski oraz Zdobywcy Pucharu Polski były kontynuowane w przyszłości.

Spory ból głowy mają teraz zawodnicy. Wielu z nich do końca miało nadzieję na angaż w macierzystym klubie. Kilku, przezornie poszukiwało nowego pracodawcy. I tak Robert Kostecki przymierzany jest do Nesty Toruń lub Orlika Opole, Marek Strzyżowski ma wkrótce podpisać kontrakt z zespołem z ekstraklasy. Radosław Sawicki szuka porozumienia z GKSem Tychy, a Mateusz Skrabalak rozmawia z przedstawicielami Stoczniowca Gdańsk. Nie próżnuje Rafał Ćwikła i najprawdopodobniej również tego wychowanka STSu zobaczymy w barwach innej drużyny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

OFICJALNIE: STS nie wystąpi w ekstraklasie. Sanok znika z mapy seniorskiego hokeja

image425

Foto: archiwum Esanok.pl

image214

Foto: archiwum Esanok.pl

źródło: Red., khsanok.net, hokej.net

07-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)