REKLAMA
REKLAMA

Poranek bez nerwów kierowców. Główne drogi odśnieżone i bez wielkich korków (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Mimo obaw wielu kierowców, wtorkowy poranek nie był tak nerwowy jak poniedziałkowy. Warunki na drogach były zdecydowanie lepsze i można przypuszczać, że większość z nas dotarła do pracy na czas. Nawierzchnie na głównych traktach były odśnieżone i nie tworzyły się na nich korki większe niż zwykle o tej porze.

Dzisiaj warunki na powiatowych drogach są zdecydowanie lepsze, choć nie oznacza to, że idealne. Zmaga się wiatr i nawiewa śnieg na jezdnie. Wszystkie drogi są jednak przejezdne, nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń od kierowców. W rejonie naszego działania pracuje 8 pługopiaskarek – mówi Wojciech Naparła, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Aktualnie na drogach w województwie podkarpackim panują dobre warunki. Nawierzchnia jest czarna. Na drogach krajowych nr 28 i 84 pracuje 7 pługopiaskarek i pługosolarek – informuje Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie.

Niestety nie wszystkim użytkownikom dróg udało się uchronić przed kolizjami. Najważniejsze jednak, że nikomu nic groźnego się nie stało. Warto zaznaczyć, że większość kierujących bardzo poważnie potraktowała jazdę w utrudnionych warunkach i szczególnie przy pokonywaniu wzniesień maksymalnie ograniczała prędkość.

Wczoraj, od rana na terenie powiatu doszło do pięciu kolizji drogowych. Na szczęście nie były one groźne w skutkach i nikomu nic się nie stało. Najczęstszą przyczyną zdarzeń było niezachowanie właściwej i bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – słyszymy w sanockiej komendzie policji.

Zdjęcia z 29.11.2016, godzina 8:00.

Sanok

Zahutyń i Zagórz

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Horror na drogach. Kierowcy są wściekli na drogowców (ZDJĘCIA)

Z Zagórza do Sanoka bagatela godzinka jazdy. Dramat! (FILM)

Koszmar na drogach. Ktoś za to beknie?

29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)