REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Złapano sprawców włamania sprzed dwóch lat

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamania do niezamieszkanego domu w Zmiennicy. Ich łupem padło mienie o łącznej wartości 1400 zł. Do przestępstwa doszło ponad dwa lata temu. Pomimo umorzenia sprawy funkcjonariusze nadal nad nią pracowali.

Gdy złodzieje myśleli, że są już bezkarni, w drzwiach ich domów stanęli policjanci.

O przestępstwie policjantów powiadomiła mieszkanka województwa małopolskiego. Kobieta jest właścicielką domu w Zmiennicy. Budynek jest niezamieszkany, a ona od czasu do czasu przyjeżdża i go dogląda. Końcem lipca 2015 roku stwierdziła, że drzwi wejściowe do domu są wyłamane. Pokrzywdzona stwierdziła, że skradziono jej kosę spalinową oraz inne przedmioty gospodarstwa domowego. Wartość skradzionych rzeczy oszacowała na łączną kwotę 1400 zł.

Od momentu uzyskania informacji o przestępstwie brzozowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Wykonano szereg czynności procesowych i operacyjnych, które nie doprowadziły jednak do ujawnienia sprawców. Pomimo umorzenia sprawy policjanci nadal zbierali informacje mogące naprowadzić na trop przestępców. Przełom w ich pracy nastąpił w miniony poniedziałek. Funkcjonariusze o to przestępstwo podejrzewali dwóch mieszkańców Zmiennicy. 19 i 21-latek zostali zatrzymani w miejscach swojego zamieszkania. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni wizytą policjantów. Liczyli na to, że po tak długim czasie ich przestępstwo nie wyjdzie na jaw. Policjantom tłumaczyli, że skradzione przedmioty sprzedali, a pieniądze przeznaczyli na alkohol.

Funkcjonariusze ustalili, że młodzi ludzie włamali się do domu wiosną 2014 roku. 21-latek już został przez policjantów przesłuchany i usłyszał zarzut włamania. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy mężczyzna odpowie przed sądem rodzinnym, gdyż w momencie jego popełniania był nieletni.

źródło: KPP Brzozów

20-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)