REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wierchy zmienią się nie do poznania. W połowie grudnia rusza remont (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższych dniach rozpocznie się remont stadionu miejskiego Wierchy. Budynek z trybunami zmieni swoje oblicze. Będzie nowocześnie, funkcjonalnie i komfortowo. Sportowcy będą mogli korzystać z odnowionego obiektu na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Do tego czasu, stadion będzie zamknięty.

Trwają procedury przetargowe mające na celu wyłonienie firmy, która zrealizuje zadanie. To do wykonawcy będzie należała decyzja co do zamknięcia obiektu na czas remontu, ale trudno spodziewać się innego rozstrzygnięcia niż  konieczność przeniesienia wszelkich zaplanowanych imprez sportowych w inne miejsce.

W zamyśle włodarzy miasta, generalny remont Wierchów będzie się składał z trzech etapów. Realizacja pierwszych dwóch rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie związana z odnowieniem budynku z trybunami.

W ramach inwestycji obiekt zostanie docieplony. Nastąpi wymiana instalacji elektrycznej, stolarki drzwiowej i okiennej oraz kotłów i zadaszenia trybun. Wszystkie pomieszczenia zostaną w pełni wyposażone. Nowe oblicze zyska siłownia. Pojawią się w niej nowe meble i sprzęt. Ten, który funkcjonował tam do tej pory zostanie przeniesiony do Domu Sportowca, gdzie powstanie mniejsza sala do ćwiczeń. Na komfort wykonywania ćwiczeń wpłynie klimatyzacja. Remont będzie dotyczył również szatni, w których zlokalizowane zostaną toalety, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. Znikną dwa garaże przy toaletach zewnętrznych. Na nowej elewacji kibice i sportowcy zobaczą odwzorowane symbole poszczególnych dyscyplin sportowych, tak jak miało to miejsce do tej pory.

Zgłosiło się do mnie kilka osób z prośbą o pozostawienie tych elementów – zdradza Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Oprócz tego, do MOSiRu trafią dodatkowe elementy służące do pielęgnacji terenów zielonych: traktor, areator, siewnik nawozów, kosiarka rotacyjna, przyczepa jednoosiowa i pług do odśnieżania. Przetarg na zakup wymienionego sprzętu zostanie ogłoszony jeszcze w grudniu.

Obecnie na Wierchach trwają prace związane z przygotowaniem obiektu do przejęcia go przez realizatora inwestycji.

Zgodnie z kosztorysem oba zadania miały kosztować 2,8 mln zł. Dzięki oszczędnościom przetargowym udało się obniżyć wydatki do niewiele ponad 2 mln zł. Olbrzymią część tej kwoty będzie stanowić dofinansowanie. Termomodernizacja objęta jest dotacją z RPO województwa podkarpackiego na poziomie 85% (inwestycja miała kosztować 2 mln zł). Z kolei do modernizacji wnętrza dorzuci się ministerstwo sportu. Tutaj dofinansowanie wyniesie 50% (plan zakładał wydatkowanie 800 tys. zł).

Nowe oblicze Wierchów ma być dostępne dla użytkowników na przełomie czerwca i lipca 2017 roku.

W trzecim etapie, stadion ma zostać wzbogacony o tartanową bieżnię lekkoatletyczną.

Instalacja bieżni będzie kosztować około 1,5 mln zł. Mamy zgodę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na przyznanie znaczącego dofinansowania na realizację tego zadania. Chcielibyśmy przeprowadzić tę inwestycję w 2017 roku. Budowa tartanowej bieżni zakończyłaby prace zaplanowane na stadionie miejskim Wierchy – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

08-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)