REKLAMA
REKLAMA

IMPREZOWY ROZKŁAD JAZDY: Jarmark Folklorystyczny, Festiwal Nauki i Zabawy, Konkurs Sygnalistów Myśliwskich i Dni Leska. Jesteście gotowi?

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Przed nami kolejny weekend pełen wrażeń. W propozycjach Jarmark Folklorystyczny w sanockim skansenie, Festiwal Nauki i Zabawy przy sanockiej PWSZ, Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz gorące koncerty na Dni Leska. Czy jesteście gotowi na kolejny imprezowy weekend?

Na początek zaglądamy do Leska. Dni miasta  już się rozpoczęły, ale najlepsze dopiero przed nami. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, konkursów, wydarzeń sportowych, a na deser koncert zespołu disco polo EFECT. Będzie tez oczywiście dyskoteka pod gwiazdami.

Z kolei w Sanoku w piątek 25 maja rozpoczynają się Noce Kultury Galicyjskiej

Pierwszego dnia na dziedzińcu zamkowym Muzeum Historycznego w Sanoku będziemy mogli zobaczyć spektakl Teatru Bagatela „Seks dla opornych”. Sztuka jest przeznaczona dla widzów powyżej lat 16. Ciesząca się uznaniem krytyki i popularnością wśród widzów na całym świecie komedia . Para w średnim wieku poszukuje remedium na nudę wieloletniego związku. Z subtelną ironią, ale i z dużą wyrozumiałością, Michele Riml opowiada o podjętej przez Alice i Henry’ego próbie przełamania małżeńskiej rutyny. Czy weekend w modnym hotelu i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Czy perwersyjny seks po trzydziestu latach jest jeszcze możliwy? I – co ważniejsze – czy jest im jeszcze potrzebny? A może ten wyjazd zakończy się rozwodem?

Drugi dzień to koncerty muzyczne w amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
 O godz. 19:00 zagra zespół DOC., który powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch …lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna Witold Drapała – ins. klawiszowe, Cezary Czarnota – gitara oraz Filip Łukaszewicz – perkusja. Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elemantami r’n’b.

Gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji, który zacznie granie o godz. 20:30. Zespól nie wymaga specjalnej rekomendacji przypominamy tylko, ze wśród jego przebojów są: Kurort, To jest nasza kultura, Nieprzemakalni, Wieża radości, wieża samotności, Póki młodość w na, Myśli przebrane, Obóz, Turururum, Nasze reggae, Przepraszam, Polscy chłopcy, czy Pocałunek w Rzymie.
W tym czasie pomiędzy godziną 21 a 23 będzie można zwiedzać Rynek Galicyjski, gdzie w każdym obiekcie będą czekali na nas przewodnicy.

W niedzielę sanocki skansen zaprosi wszystkich miłośników folkloru
 To już tradycja, że sanocki skansen gości fantastyczne zespoły ludowe, które występują w ramach Jarmarku Folklorystycznego. Nie inaczej będzie tym razem. Już 27 maja w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na scenie skansenowskiej zaprezentują się: Zespól Tańca Ludowego „Pogórzanie”, Zespól Pieśni i Tańca „Jawor”, Zespół Folkowy „A Gdzie To Dawniej Stroiło” oraz „Chudoba”. Też nie możecie się doczekać?

Oczywiście na gości czekają również inne atrakcje: pokazy rzemiosła, kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej, degustacja regionalnych potraw i wiele innych.

Bilety: dorośli – 7 zł, bilet rodzinny – 17 zł, dzieci – 5 zł.

Znowu wracamy do Leska
W niedzielę zaplanowano tam imprezę w Zespole Szkół Leśnych, czyli Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. W programie jest msza święta, przesłuchania konkursowe zarówno zespołów jak i solistów, a także konkursy dla dzieci, strzelnica sportowa, czy wystawa przyrodnicza.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal internetowy eSanok.pl oraz Bieszczady24.pl

Nie zapomnijcie o wielkim odpuście w Międzybrodziu.

Raz w roku w niedzielę Trójcy Świętej zielony plac przy cerkiewce ożywa śpiewem, radosnymi rozmowami i muzyką. To w święto patronalne miejscowej świątyni – odpust Trójcy Świętej – od kilku lat organizowana jest impreza plenerowa o nazwie „WIOSNA w MIĘDZYBRODZIU”.

Przybiera ona charakter nie tylko spotkania z modlitwą ekumeniczną o pokój, ale również wydarzenia o charakterze kulturalnym, z elementami historii „małej ojczyzny” oraz integracyjnym. Mamy nadzieję, że podczas kolejnej imprezy zaplanowanej na 27 maja br. dopisze piękna, wiosenna pogoda i wszystkie punkty programu będą mogły być zrealizowane. Serdecznie zapraszamy wszystkich zwłaszcza tych, którzy cenią sobie spotkania w bardziej kameralnym gronie, w niezwykłej bliskości budzącej się tu do życia fauny i flory, w malowniczym i uroczym zakątku na skalistym brzegu Sanu.

Poczęstunek serwowany przez miejscowe gospodynie trafi w gusta nawet wybrednych smakoszy – prosty, jak kiszony ogórek oraz smaczny i pachnący, jak kiełbaska z leszczynowego patyka. Show Marka Dzioka to zapewne wydarzenie muzyczne godne uwagi.

Niedziela 27 maja 2018, godz. 9.30, Kościół filialny – cerkiewka pw. TRÓJCY ŚWIĘTEJ w Międzybrodziu.

MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA- Modlitwom przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr ANDRZEJ SKIBA – dziekan i proboszcz sanockiej Fary, Kanonik Brzozowskiej Kapituły Kolegiackiej, Honorowy Obywatel Królewskiego Miasta SANOKA.

15.00 – Doroczna impreza plenerowa „MIĘDZYBRODZKA WIOSNA” ekumenia-historia-kultura-integracja. W programie wiele ciekawostek.

25 maja (piątek)

26 maja (sobota)

27 maja (niedziela)

 

preset15

 

25 maja (piątek)

26 maja (sobota)

27 maja (niedziela)

PRZYPOMINAMY O OFERCIE NASZYCH SANOCKICH MUZEÓW. SPRAWDŹ KIEDY MOŻNA JE ODWIEDZIĆ!

MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU:

Muzeum Historyczne w Sanoku
ul. Zamkowa 2,
38-500 Sanok

Godziny otwarcia od 1 kwietnia do 31 października

pon. 8.00-12.00
wt. 9:00 – 17:00
śr. 9:00 – 17:00
czw. 9:00 – 17:00
pt. 9:00 – 17:00
sob. 9:00 – 17:00

MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU:

Park Etnograficzny,
ul. Rybickiego 3,
tel. (013) 463-16-72

Godziny otwarcia od 1 maja do 30 września od 8:00 do 18:00

UWAGA BEZPLATNA niedziela  9:00 – 17:00

26-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)