REKLAMA
REKLAMA

Motocyklista wyprzedzał „na trzeciego” na serpentynach. Dwie akcje ratowników w tym samym czasie (ZDJĘCIA)

WUJSKIE / PODKARPACIE. Niedzielne popołudnie. Dwa zdarzenia z udziałem motocyklistów na serpentynach w okolicy Wujskiego w tym samym czasie. W jednym kierowca jednośladu straciła panowanie nad motorem, uderzył w barierę i wpadł do rowu. Karetka zabrała go do szpitala. W drugim, motocyklista wyprzedzał „na trzeciego” na łuku drogi i zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka osobówką. Dwie osoby ucierpiały, ale nie wymagały hospitalizacji.

Trwa czarny weekend jeśli chodzi o zdarzenia z udziałem motocyklistów
Przypomnijmy, że wczoraj (sobota), w Długiem doszło do tragicznego wypadku, gdzie jak wstępnie podawała sanocka policja, kierujący motocyklem jadąc od strony Krosna wyprzedzał inne pojazdy, wówczas z drogi podporządkowanej – jadąc od strony miejscowości Bażanówka –  wyjechał samochód osobowy. Doszło do czołowego zderzenia się pojazdów. Poszkodowane zostały trzy osoby. Niestety, mimo reanimacji nie udało się uratować ani kierującego ani pasażera motocykla. Mężczyźni byli w wieku 19 i 45 lat.
Pisaliśmy o tym tutaj: Śmiertelny wypadek w Długiem. Zginął motocyklista i pasażer (FOTO).

Z kolei dzisiaj, śmierć podczas jazdy na motocyklu poniósł 42-letni mężczyzna, który jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką. Wypadek miał miejsce w Bereżkach w Bieszczadach. Informację przekazaliśmy tutaj: BIESZCZADY: Motocyklista wjechał pod ciężarówkę. Nie żyje.

Po południu, służby interweniowały również na serpentynach w okolicy Wujskiego
W tym samym czasie doszło tam do dwóch groźnych zdarzeń. Jak relacjonuje mł. kpt. Wojciech Wojciechowski z KP PSP Sanok, w pierwszej sytuacji kierujący jednośladem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę i wjechał do rowu. Potrzebna była pomoc pogotowia ratunkowego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Około kilometra niżej również była potrzeba pomoc straży pożarnej, policji i załogi ratowników.

Trzy samochody osobowe poruszały się na serpentynach od strony Sanoka w kierunku Tyrawy Wołoskiej. Jako czwarty jechał motocyklista. Mimo podwójnej linii ciągłej, postanowił on wyprzedzić osobówki. Na łuku drogi z naprzeciwka wyjechał inny samochód, kierujący motorem doprowadził do zderzenia. Ucierpiały dwie osoby, ale nie wymagały hospitalizacji – relacjonuje mł. kpt. Wojciech Wojciechowski z KP PSP Sanok.

Przez ponad godzinę ruch odbywał się wahadłowo. Obecnie nie ma już utrudnień.

Foto: Niedzielne zdarzenie na serpentynach. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym.

19-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)