REKLAMA
REKLAMA

Opłaty za śmieci w gminie Sanok: „Koszty będą wyższe i to znacząco”

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W gminie wiejskiej Sanok, podobnie jak w innych samorządach, mieszkańcy muszą liczyć się, ze od 2019 roku będą za śmieci płacić więcej. – W roku 2018 już musieliśmy dołożyć 250 tys. zł do systemu gospodarki odpadami, ponieważ opłaty wnoszone przez mieszkańców nie są wystarczające – informuje Agnieszka Marszałek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Sanok.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Obowiązujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynoszą 8 zł od osoby w przypadku segregowania odpadów i 15 zł od osoby, w przypadku oddawania śmieci zmieszanych.

– Koszty gospodarowania odpadami komunalnymi muszą się bilansować z opłatami wnoszonymi przez mieszkańców i inne podmioty. Po rozstrzygnięciu przetargu na 2019 rok oraz skalkulowaniu innych kosztów wiadomo, że w przyszłym roku koszty będą wyższe i to znacząco – dodaje pani kierownik. 

W związku z tym konieczna jest podwyżka opłat, ale Rada Gminy Sanok najprawdopodobniej na najbliższej sesji pochyli się nad  tematem koniecznych podwyżek w opłatach za gospodarowanie odpadami.

– Patrząc na rynek odpadów, rosnące koszty funkcjonowania instalacji do zagospodarowania odpadów oraz potrzebne (wymagane zapisami ustaw) inwestycje w tym zakresie, można się spodziewać, że funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami w kolejnych latach będzie droższe – kończy Agnieszka Marszałek.

red.

grafika: UG Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wzrosną opłaty za śmieci. W Bukowsku nawet o połowę

07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)