REKLAMA
REKLAMA

Wilki zagryzły łanię 150 metrów od domów (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

SIEMUSZOWA / PODKARPACIE. W miejscowości Siemuszowa w gminie Tyrawa Wołoska, wilki zagryzły łanię. Wszystko odbyło się w odległości około 150 metrów od zamieszkałych budynków. – Wilki atakują coraz bliżej domów. Jest obawa, że zaczną atakować zwierzęta domowe – pisze do nas Czytelnik. UWAGA: Publikujemy drastyczne zdjęcie.

Do zagryzienia doszło w miejscowości Siemuszowa w gminie Tyrawa Wołoska w powiecie sanockim. Resztki truchła łani znaleziono około 150 m od najbliższych zabudowań. Zdjęcie przesyła do nas Czytelnik.

Wilki atakują coraz bliżej domów. Jest obawa, że zaczną atakować zwierzęta domowe – pisze do nas Internauta.

Podobną obawą dzielili się z nami mieszkańcy gminy Bukowsko. W lipcu w Zboiskach wilki zaatakowały i zagryzły bydło. Właściciele hodowli nie byli w stanie odstraszyć licznej watahy. Pewnego dnia przynajmniej 14 osobników przebiegło obok gospodarza w odległości około 50 m! To nie pierwszy raz, gdy w tym rejonie wilki podchodziły blisko zabudowań. Dwa wilki były widziane w Nowotańcu. W Dudyńcach zagryzły psy. Gmina wystąpiła do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z wnioskiem o pozwolenie na odstrzał.

Pod koniec września również w gminie Tyrawa Wołoska, konkretnie w Hołuczkowie wilki zagryzły sześć psów. Pisaliśmy o tym tutaj: Wilki atakują. W kilka dni zagryzły sześć psów! (ZDJĘCIE).

Przypominamy archiwalną (lipiec 2019) wypowiedź Andrzeja Kołodzieja, myśliwego:

Wilki zmieniły swoje zwyczaje. Tak naprawdę chroniąc wilka, wyrządzamy mu krzywdę. Wilk nie mając wroga, zbliża się do zabudowań, do gospodarstw, co skutkuje między innymi kontaktem z psami. Powstają hybrydy. W Wujskiem obok Sanoka są przecież dwa czarne wilki i dwa szare z opadniętymi uszami. To nie są normalne wilki, to hybrydy. Za kilka, kilkanaście lat, prawdziwy wilk może być tylko wspomnieniem – mówi nam Andrzej Kołodziej, myśliwy z Koła Łowieckiego „Żubr” Sanok i dodaje: – Moim zdaniem jak najbardziej należałoby przeprowadzić odstrzał wilków. Jeśli człowiek nie stanie się wrogiem wilka, to obawiam się, że za cztery, pięć lat dojdzie do tragedii. Nie mówię tutaj o celowym atakowaniu człowieka przez wilki, ale może dojść do przypadkowego spotkania, np. z dzieckiem, które podczas zabawy odeszło trochę dalej od domu. Nie daj Boże, aby tak się stało.

Niedawno pisaliśmy o podobnym zdarzeniu, z gminy Bukowsko: 14 wilków rozszarpało bydło. Przebiegły obok gospodarza! (DRASTYCZNE ZDJĘCIA). Rok wcześniej, nasz reporter interweniował w tym samym miejscu: Wilki znowu atakują. Wataha pożarła jałówkę, miała chrapkę na syna gospodarzy (FOTO). Tu z kolei temat realizowany w Karlikowie: Wilki znów zaatakowały! „Wkrótce dojdzie do tragedii” (FILM, DRASTYCZNE ZDJĘCIA).

 

Uwaga!! Drastyczne zdjęcia (+ 18)
Klikając potwierdzasz zgodę na wyświetlenie treści.

 

źródło: Red., materiały nadesłane

foto nagłówek: poglądowe

04-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)