REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dzisiaj otwierają placówki PBS. Co można zrobić? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zgodnie z zapowiedziami rzecznika prasowego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, we wtorek 21 stycznia ponownie otwarte zostaną wszystkie placówki Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, który od piątku przechodzi przymusową restrukturyzację. W pełnym zakresie ma działać również bankowość elektroniczna, bankomaty i wszystkie karty płatnicze.

Przymusowa restrukturyzacja Banku odbywa się z użyciem banku pomostowego – Banku Nowego BFG S.A., instytucji o kapitale 100 mln zł. W weekend została do niej przeniesiona wydzielona część PBS, obejmująca m.in. wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP, co zapewnia ich bezpieczeństwo.

Zgodnie z zapewnieniami, klienci detaliczni (indywidualni), w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikrofirmy, oraz MŚP, zachowają swoje środki w całości.

Od wtorku klienci banku będą obsługiwani tak jak do tej pory. Klienci będą mieli dostęp do swoich oszczędności przez wszystkie kanały: bankowość internetową i aplikację mobilną, a oddziały banku będą czynne w normalnych godzinach pracy. Klienci będą mogli korzystać z kart i bankomatów banku. Będą również obowiązywać te same dane do logowania. W nowej instytucji Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje oszczędności klientów banku na niezmienionych zasadach, tj. do równowartości 100 tys. euro, w złotych.

W piątek, kiedy Sanok i całe Bieszczady obiegła informacja o czasowym zawieszeniu PBSu, klienci banku nie kryli zaskoczenia. Napotkani przez nas przy głównej siedzibie mówili między innymi to:

Niezwykle istotną kwestią są również środki zgromadzone w banku przez jednostki samorządu terytorialnego. W ich przypadku, od początku było wiadomo, że trudno będzie o odzyskanie wszystkich pieniędzy. W poniedziałek w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyło się spotkanie wojewody z samorządowcami i włodarzami gmin, a także przedstawicielami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Poinformowano, że na konta Nowego Banku BFG zostaną przetransferowane środki w wysokości 57,4%, Blisko 43% pieniędzy pokryje cześć strat PSB-u.  Zaległości Podkarpackiego Banku Spółdzielczego wynoszą około 180 mln zł. 100 mln złotych zapewnił Nowy Bank Bankowy Fundusz Gwarancyjny. 

Zgodnie z zaprezentowanymi wyliczeniami miasto Sanok może stracić około 3,5 mln zł. Według informacji przekazanych przez wojewodę około 30 samorządów miało rachunki bankowe w Podkarpackim Banku Spółdzielczym. Z kolei gmina wiejska Sanoka, w piątek rano, miała na rachunku bankowym w PBS około 4 mln zł. Wiadomo też, że konto w PBSie ma powiat sanocki.

W ostatnich godzinach, od naszych Internautów otrzymaliśmy sygnały, że działa już przynajmniej część bankowości elektronicznej banku. W komentarzach Czytelnik Esanok.pl pisze również, że działają również bankomaty.

O przymusowej restrukturyzacji PBS w Sanoku pisaliśmy TUTAJ:

SANOK: Bank PBS czasowo zawieszony! Trwa przymusowa restrukturyzacja (FOTO)

SANOK: „Do wtorku bez jedzenia”. Klienci o zamknięciu banku (VIDEO, SONDA)

SANOK: Co klienci PBSu będą mogli zrobić we wtorek? (NOWE INFORMACJE, WYWIAD)

PBS Bank zamknięty. Problemy samorządów (KOMUNIKAT)

SANOK: Od wtorku klienci PBS będą mogli korzystać z bankowości elektronicznej (VIDEO)

Restrukturyzacja w PBS. Sanok stracił 3,5 miliona złotych (VIDEO)

SYGNAŁ OD INTERNAUTY ws. PBS: Działa bankowość elektroniczna!

źródło: Red., Bankowy Fundusz Gwarancyjny

foto nagłówek: grafika poglądowa

20-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)