REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dzisiaj otwierają placówki PBS. Co można zrobić? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zgodnie z zapowiedziami rzecznika prasowego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, we wtorek 21 stycznia ponownie otwarte zostaną wszystkie placówki Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, który od piątku przechodzi przymusową restrukturyzację. W pełnym zakresie ma działać również bankowość elektroniczna, bankomaty i wszystkie karty płatnicze.

Przymusowa restrukturyzacja Banku odbywa się z użyciem banku pomostowego – Banku Nowego BFG S.A., instytucji o kapitale 100 mln zł. W weekend została do niej przeniesiona wydzielona część PBS, obejmująca m.in. wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP, co zapewnia ich bezpieczeństwo.

Zgodnie z zapewnieniami, klienci detaliczni (indywidualni), w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikrofirmy, oraz MŚP, zachowają swoje środki w całości.

Od wtorku klienci banku będą obsługiwani tak jak do tej pory. Klienci będą mieli dostęp do swoich oszczędności przez wszystkie kanały: bankowość internetową i aplikację mobilną, a oddziały banku będą czynne w normalnych godzinach pracy. Klienci będą mogli korzystać z kart i bankomatów banku. Będą również obowiązywać te same dane do logowania. W nowej instytucji Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje oszczędności klientów banku na niezmienionych zasadach, tj. do równowartości 100 tys. euro, w złotych.

W piątek, kiedy Sanok i całe Bieszczady obiegła informacja o czasowym zawieszeniu PBSu, klienci banku nie kryli zaskoczenia. Napotkani przez nas przy głównej siedzibie mówili między innymi to:

Niezwykle istotną kwestią są również środki zgromadzone w banku przez jednostki samorządu terytorialnego. W ich przypadku, od początku było wiadomo, że trudno będzie o odzyskanie wszystkich pieniędzy. W poniedziałek w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyło się spotkanie wojewody z samorządowcami i włodarzami gmin, a także przedstawicielami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Poinformowano, że na konta Nowego Banku BFG zostaną przetransferowane środki w wysokości 57,4%, Blisko 43% pieniędzy pokryje cześć strat PSB-u.  Zaległości Podkarpackiego Banku Spółdzielczego wynoszą około 180 mln zł. 100 mln złotych zapewnił Nowy Bank Bankowy Fundusz Gwarancyjny. 

Zgodnie z zaprezentowanymi wyliczeniami miasto Sanok może stracić około 3,5 mln zł. Według informacji przekazanych przez wojewodę około 30 samorządów miało rachunki bankowe w Podkarpackim Banku Spółdzielczym. Z kolei gmina wiejska Sanoka, w piątek rano, miała na rachunku bankowym w PBS około 4 mln zł. Wiadomo też, że konto w PBSie ma powiat sanocki.

W ostatnich godzinach, od naszych Internautów otrzymaliśmy sygnały, że działa już przynajmniej część bankowości elektronicznej banku. W komentarzach Czytelnik Esanok.pl pisze również, że działają również bankomaty.

O przymusowej restrukturyzacji PBS w Sanoku pisaliśmy TUTAJ:

SANOK: Bank PBS czasowo zawieszony! Trwa przymusowa restrukturyzacja (FOTO)

SANOK: „Do wtorku bez jedzenia”. Klienci o zamknięciu banku (VIDEO, SONDA)

SANOK: Co klienci PBSu będą mogli zrobić we wtorek? (NOWE INFORMACJE, WYWIAD)

PBS Bank zamknięty. Problemy samorządów (KOMUNIKAT)

SANOK: Od wtorku klienci PBS będą mogli korzystać z bankowości elektronicznej (VIDEO)

Restrukturyzacja w PBS. Sanok stracił 3,5 miliona złotych (VIDEO)

SYGNAŁ OD INTERNAUTY ws. PBS: Działa bankowość elektroniczna!

źródło: Red., Bankowy Fundusz Gwarancyjny

foto nagłówek: grafika poglądowa

20-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)