REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA. Tak wygląda ul. Cegielniana w Sanoku. „Najgorsza droga w mieście?” (VIDEO, ZDJĘCIA)

INTERWENCJA. Tak wygląda ul. Cegielniana w Sanoku. „Najgorsza droga w mieście?” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Z prośbą o interwencję w sprawie ul. Cegielnianej w Sanoku zwrócił się do nas mieszkaniec Wójtostwa. Kwestia fatalnego stanu nawierzchni tej drogi poruszana jest już nie pierwszy raz. Mieszkańcy mówili o niej choćby podczas spotkania z burmistrzem w „Puchatku” niespełna dwa lata temu. – Niewątpliwie jest to jedna z najgorszych dróg w Sanoku jeżeli nie najgorsza – uważa autor listu do redakcji.

O złym stanie nawierzchni ul. Cegielnianej na Wójtostwie mówi się od wielu lat. Mieszkańcy z gasnącą cierpliwością czekają na remont tej drogi.

Ta droga przypomina tzw. ,,fale Dunaju”. Z pewnością droga mogłaby być wykorzystywana przez firmy motoryzacyjne do testowania stanu zawieszenia samochodów (np. ile cyklów przejazdu tą drogą wytrzyma), a nie do korzystania w komunikacji przez mieszkańców pobliskiego osiedla – mówi z przekąsem autor prośby o interwencję w tej sprawie. – Zdjęcia czy nagranie z kamery nie odda rzeczywistej sytuacji, z jaką mamy do czynienia. Aby się przekonać o tym jak jest naprawdę, trzeba przejechać tą drogą.

W liście przesłanym do redakcji mieszkaniec Wójtostwa dziwi się, że droga o tak fatalnej nawierzchni nie została jeszcze wyremontowana.

Wydaje się, że urzędnicy miejscy w ogóle nie sprawdzają stanu technicznego nawierzchni i nie wiedzą czym gospodarują – zaznacza.

Niewątpliwie jest to jedna z najgorszych dróg w Sanoku, jeżeli nie najgorsza, zwłaszcza w kontekście liczby osób korzystających. Droga jest ciągiem komunikacyjnym do dużego osiedla, tak więc z drogi o tak fatalnym stanie korzysta bardzo duża liczba mieszkańców Sanoka – sygnalizuje nasz Czytelnik i dodaje: – W ten sposób mieszkańcy osiedla niszczą sobie samochody, płacą za naprawy, zadowoleni mogą być tylko mechanicy.

Aktualnie w dzielnicy Wójtostwo toczą się remonty innych ulic. Finiszują prace na ul. Poprzecznej, Krasińskiego, Szafera i Sadowej.

O pilnej potrzebie remontu nawierzchni ul. Cegielnianej mieszkańcy mówili niespełna dwa lata temu podczas spotkania z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim w „Puchatku”.

Drogi, śmieci i porodówka. Spotkanie burmistrza na Wójtostwie (VIDEO, ZDJĘCIA)

Pytanie o ul. Cegielnianą na samym początku VIDEO

Do Urzędu Miasta Sanoka zwróciliśmy się z pytaniami o ewentualny remont ul. Cegielnianej. Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi, opublikujemy je na naszym portalu.

Pytania, które zadaliśmy:

– Czy UM Sanok ma w planie remont ul. Cegielnianej w Sanoku?
– Jeśli tak, to jaki miałby być zakres realizowanych prac?
– Kiedy remont zostanie przeprowadzony?
– Jaki będzie jego koszt?
– Jeśli remont nie jest przewidziany, to czy na ul. Cegielnianej będą wykonywane prace doraźne mające na celu poprawienie stanu nawierzchni?
– Kiedy można się spodziewać takich prac? Jaki będzie ich zakres?
– Jaki będzie ich koszt?

Do tematu wrócimy.

Zachęcamy Państwa do nadsyłania wiadomości dotyczących ważnych dla mieszkańców spraw. Jeśli jest coś, co Państwa zdaniem warto opisać, o co warto zapytać lub co powinno zostać wyjaśnione, prosimy o sygnał. W ten sposób każdy będzie mógł skierować uwagę większej grupy ludzi na problemy, które uważa za istotne.

Wiadomości można nadsyłać na nasz adres: redakcja@esanok.pl

02-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)