REKLAMA
REKLAMA

Jest opinia wojewody! Bykowce i Zabłotce TAK. Trepcza NIE!

SANOK / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała stanowisko w sprawie pomysłu poszerzenia granic administracyjnych Sanoka. Pozytywnie zaopiniowała przyłączenie do Sanoka sołectw Bykowce i Zabłotce. Negatywnie oceniła plan włączenia do miasta Trepczy.

Przypomnijmy, że pierwsza wersja idei poszerzenia Sanoka, która poddana była konsultacjom społecznym zakładała włączenie do miasta aż dziesięciu miejscowości. Bykowiec, Czerteża, Międzybrodzia, Płowiec, Sanoczka, Stróży Małych, Stróży Wielkich, Trepczy i Zabłociec z terenu gminy wiejskiej Sanok oraz Zahutynia z gminy Zagórz. Ostatecznie jednak, po zmianie koncepcji burmistrza Tomasza Matuszewskiego, na biurko wojewody Ewy Leniart trafiła propozycja przyłączenia trzech sołectw: Bykowiec, Zabłociec i Trepczy.

Po rozważeniu wszystkich aspektów przedmiotowej sprawy, uwzględniając argumenty przedstawione przez Radę Miasta Sanoka (zapewnienie rozwoju miasta, które od wielu lat nie zwiększało swojego obszaru, uwarunkowania komunikacyjne i funkcjonalno-przestrzenne, sytuację finansową gminy Sanok), pozytywnie opiniuję wniosek w zakresie przyłączenia do miasta Sanoka obszaru sołectwa Bykowce oraz sołectwa Zabłotce z gminy Sanok. Natomiast negatywnie opiniuję wniosek w zakresie przyłączenia do miasta Sanoka obszaru sołectwa Trepcza z gminy Sanok – napisała w podsumowaniu swojej opinii Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

PEŁNA OPINIA WOJEWODY W SPRAWIE POMYSŁU POSZERZENIA SANOKA

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ

źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami wniosek w sprawie zmiany granic gmin jest przez wojewodę jedynie opiniowany. Opinia ta w żadnym wypadku nie stanowi ostatecznego rozstrzygnięcia i nie jest wiążąca dla Rady Ministrów. Wniosek wraz z opinią jest przez wojewodę przekazywany ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej. Wnioski są rozpatrywane w ciągu roku od dnia złożenia wniosku, nie później jednak niż do dnia 31 lipca roku poprzedzającego rok budżetowy, w którym ma nastąpić zmiana. W tym terminie Rada Ministrów wydaje rozporządzenie, w którym są zawarte przyjęte zmiany w zakresie ustalenia granic gmin i miast.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Najświeższy komentarz wojewody odnośnie poszerzenia Sanoka. Wszystko jasne? (VIDEO)

 

PiS słucha Polaków? To już czas przeszły

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone


Grafika poglądowa: Red., PUW w Rzeszowie

02-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Trepcza 2021-04-30 16:13:59
0 0
Trepcza powinna byc oczywiscie w Sanoku . Za oczyszalnie za brak prawdziwych gospodarsw rolnych , za to ze dzieci nie moga chodzic do przedszkola w Sanoku . Cieszy mnie ze chociaz Bykowce i Zablotce wejda ? do Sanoka . Przeciez te miejscowosci to prawie Sanok tylko tablica ich dzieli .
Odpowiedz
Gmina powinna odwołać się do Sądu !2021-04-30 16:43:01
0 1
nie może być tak, że funkcjonariusze PiSu decydują o takich sprawach ! Gdzie wola mieszkańców? Dlaczego nikt nie liczy się z opinia zwykłych ludzi?
Odpowiedz
Pani Leniart co na to wyborcy w Rzeszowie ?2021-04-30 16:44:07
0 0
ciekawe czy ta sprawa Sanoka nie zaważy na wyborach w Rzeszowie ?
Odpowiedz
Sanoczanie nie inaczej było z mostem za 65 milionów do Sosenek?2021-04-30 17:12:39
0 1
Czy ktoś pytał mieszkańców Sanoka jak dysponować 65 milionami z ich podatków? ???????? Czy Sanoczanie nie wolą zamiast mostu który będzie kosztował gigantyczne 65 milionów np. aby wybudować za te pieniadze MIESZKANIA dla MŁODYCH SANOCZAN. Wybudować nowe drogi czy chodniki oraz inne potrzebne rzeczy dla zwykłych ludzi w Sanoku ? Dla kogo jest ten most za 65 milionów tak strasznie potrzebny że aż trzeba zamykać most na Biała Górę ??
Odpowiedz
Ktoś ma biznes???2021-04-30 22:55:36
0 1
Jest bardzo prawdopodobne, że hektary nieużytków w Bykowcach i Zabłotcach należą do stronników tych, którzy tak bardzo chcą powiększenia Sanoka. A dlaczego? Bo tereny wiejskie, kiedy staną się terenami miejskimi, zyskają na wartości. Ich ceny wzrosną, więc przy sprzedaży będą mogli więcej zarobić. Tym sposobem będą mogli więcej wyłożyć na sponsoring odpowiednich dla siebie władz. Miejski teren "Sosenki" sprzedaje się za grosze, a "nowe" tereny miejskie ( czyli wiejskie) będą koszmarnie drogie. Możliwe? Wszystko jest możliwe! Te sprawy nie mają na uwadze dobra publicznego. To interes prywatny. Tylko ograniczeni i naiwni ludzie dają sobie wmówić, że to dla dobra lokalnej społeczności i rozwoju miasta. Bzdura! Chodzi o kasę i stołki. Dlatego mają daleko w d..ie zdanie większości mieszkańców tych miejscowości, a wy, sanockie szaraki będziecie mieć z tego powiększenia wielkie g...o!
Odpowiedz
Dla KOGO?2021-05-01 10:00:14
0 0
W 11 rodzinach z mojego najbliższego otoczenia jest 24 dzieci w wieku 5-30 lat. 4 z tych dzieci jest pod opieką rodziców, są niepełnoletnie, jeszcze się uczą. Samodzielnie utrzymujących się dzieci jest 20. Dzieci żyjących w Sanoku jest 5, 2 znalazło pracę samodzielnie, 3 pracę ma dzięki znajomościom rodziców,( ale już 3 z tych 5 planuje wyprowadzkę z Sanoka). 15 z 20 dorosłych dzieci wyjechało z Sanoka, ŻYJĄ w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Berlinie, Brukseli i Londynie. Tam mają pracę, własne mieszkania, samochody i normalne życie, i kredyty do spłacenia też ( ale kto ich nie ma?, chyba tylko złodzieje). Nie wszyscy skończyli studia czy dostali finansowe wsparcie od rodziców, są po prostu ambitni i zaradni, a najważniejsze: TAM MAJĄ MOŻLIWOŚCI ! Co oferuje młodym Sanok? Nic! Ale ryba psuje się od głowy, a w takich mieścinach jak Sanok widać to najlepiej. Ci, którzy są przy korycie załatwiają pod stołem swoje prywatne interesy, korzystając z zasobów należących do lokalnych społeczności. Nie liczą się z nikim, idą po trupach do celu. Ale się nie dziwię, skoro o wszystkich ważnych dla mieszkańców sprawach decydują ludzie, którzy są jacyś...inni? ( nawet nie wiem jakiego słowa użyć!!!). Kiedy czasami słyszę wypowiedzi "radnych", to zastanawiam się: czy oni wiedzą co chcą powiedzieć i o czym mówią? Niektórzy nie potrafią się nawet poprawnie wypowiedzieć w ojczystym języku, nie potrafią jasno przedstawić swojego stanowiska. Jest to żenujące i poniżej krytyki, niektórzy naprawdę powinni się wstydzić swoich wystąpień. Ale to MY ich wybieramy. I dopóki takie władze mamy, to nie będzie dobrze. Tak wygląda Planeta Małp, to jest nasza rzeczywistość.Ludzie, pora się obudzić!!! Wszystkich serdecznie pozdrawiam, najlepsze życzenia z okazji Święta Pracy. Odpocznijcie, żebyście dalej mieli siłę dokładać swoje grosiki do tego całego syfiastego bałaganu, w którym nie wiadomo o co chodzi, a chodzi o pieniądze: jedni zyskują, a inni to finansują.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)