REKLAMA
przeprosiny
REKLAMA

Kermesz koncertowym wydarzeniem roku w Sanoku! (zdjęcia, video)

SANOK. Stało się tradycją, że wszystkie imprezy organizowane przez Gminę Sanok są bardzo udane, a publiczność jest zachwycona. Miniony weekend na długo pozostanie w pamięci, wszystko za sprawą V Kermeszu Karpackich Smaków, który odbył się w sobotę na rynku w Mrzygłodzie oraz w niedzielę w amfiteatrze sanockiego Skansenu.

Według Policji przez sanocki skansen przewinęło się 15 tysięcy osób, w Mrzygłodzie bawiło się ponad 2500 tysiąca ludzi.

W sobotę na rynku w Mrzygłodzie na scenie zagrała kapela Kamraty, Biesiada oraz zespół Jagooar, który rozgrzał publiczność śpiewając największe polskie przeboje.

Cygańskie brzmienia, piękne stroje oraz niesamowite tańce zaprezentowała gwiazda wieczoru – cygańska grupa DZIANI. Na scenie pojawiła się również grupa The MS – dwie siostry – Monika i Marysia – pochodzące z Trepczy, a na co dzień mieszkające w Wielkiej Brytanii. To uczestniczki ubiegłorocznej edycji X Factor, które zakwalifikowały się do finału, śpiewając piosenki z repertuaru Abby.

Oprócz doskonałej muzyki nie zabrakło również „Smaków Doliny Sanu”, przygotowanych specjalnie przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, którym Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd wręczył dyplomy z podziękowaniami za obecność i przepyszne smakołyki.

W niedzielę już od godziny 15 licznie zgromadzana publiczność doskonale bawiła się przy występach Ewy Kuklińskiej i Jacka Borkowskiego oraz przy koncertach zespołów Jagooar, Biesiada i AtavaYo z St. Petersburga.

O godzinie 20.30 na scenie sanockiego amfiteatru pojawiła się gwiazda wieczoru Zakopower – jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce.

Podczas występu, Zakopower zaprezentował swoje największe przeboje, m.in. „Boso” wykonane wspólnie z publicznością. Niesamowita muzyka i energia, świetny kontakt z ponad 7 tysięczną publicznością. Sebastian Karpiel – Bułecka wraz z zespołem pokazali swój wielki talent, profesjonalizm na najwyższym poziomie i udowodnili, że należą do ścisłej czołówki grup muzycznych w Polsce.

Publiczność odwdzięczyła się gromkimi brawami i aplauzem na koniec koncertu, w efekcie czego Zakopower dwukrotnie żegnał się z fanami, by za każdym razem ponownie pojawić się na scenie.

Podziękowania od publiczności usłyszał również Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd, za zorganizowanie tak świetnej imprezy.

-Cieszę się, że wszyscy doskonale się bawiliśmy. Dzisiejszy koncert wspaniałego zespołu z Zakopanego był marzeniem i to marzenie w końcu się spełniło. Zarówno w sobotę jak  i w niedzielę panowała niesamowita atmosfera. To dzięki Wam V KERMESZ KARPACKICH SMAKÓW przejdzie do historii naszych imprez. Dziękuję Wam serdecznie – mówił do publiczności Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd, zapraszając jednocześnie na VI edycję Kermeszu, która odbędzie się już za rok.

Patronat honorowy objęła Elżbieta Łukacijewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Małgorzata Chomycz – Wojewoda Podkarpacki. Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

23-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)