REKLAMA
REKLAMA

Kermesz koncertowym wydarzeniem roku w Sanoku! (zdjęcia, video)

SANOK. Stało się tradycją, że wszystkie imprezy organizowane przez Gminę Sanok są bardzo udane, a publiczność jest zachwycona. Miniony weekend na długo pozostanie w pamięci, wszystko za sprawą V Kermeszu Karpackich Smaków, który odbył się w sobotę na rynku w Mrzygłodzie oraz w niedzielę w amfiteatrze sanockiego Skansenu.

Według Policji przez sanocki skansen przewinęło się 15 tysięcy osób, w Mrzygłodzie bawiło się ponad 2500 tysiąca ludzi.

W sobotę na rynku w Mrzygłodzie na scenie zagrała kapela Kamraty, Biesiada oraz zespół Jagooar, który rozgrzał publiczność śpiewając największe polskie przeboje.

Cygańskie brzmienia, piękne stroje oraz niesamowite tańce zaprezentowała gwiazda wieczoru – cygańska grupa DZIANI. Na scenie pojawiła się również grupa The MS – dwie siostry – Monika i Marysia – pochodzące z Trepczy, a na co dzień mieszkające w Wielkiej Brytanii. To uczestniczki ubiegłorocznej edycji X Factor, które zakwalifikowały się do finału, śpiewając piosenki z repertuaru Abby.

Oprócz doskonałej muzyki nie zabrakło również „Smaków Doliny Sanu”, przygotowanych specjalnie przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, którym Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd wręczył dyplomy z podziękowaniami za obecność i przepyszne smakołyki.

W niedzielę już od godziny 15 licznie zgromadzana publiczność doskonale bawiła się przy występach Ewy Kuklińskiej i Jacka Borkowskiego oraz przy koncertach zespołów Jagooar, Biesiada i AtavaYo z St. Petersburga.

O godzinie 20.30 na scenie sanockiego amfiteatru pojawiła się gwiazda wieczoru Zakopower – jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce.

Podczas występu, Zakopower zaprezentował swoje największe przeboje, m.in. „Boso” wykonane wspólnie z publicznością. Niesamowita muzyka i energia, świetny kontakt z ponad 7 tysięczną publicznością. Sebastian Karpiel – Bułecka wraz z zespołem pokazali swój wielki talent, profesjonalizm na najwyższym poziomie i udowodnili, że należą do ścisłej czołówki grup muzycznych w Polsce.

Publiczność odwdzięczyła się gromkimi brawami i aplauzem na koniec koncertu, w efekcie czego Zakopower dwukrotnie żegnał się z fanami, by za każdym razem ponownie pojawić się na scenie.

Podziękowania od publiczności usłyszał również Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd, za zorganizowanie tak świetnej imprezy.

-Cieszę się, że wszyscy doskonale się bawiliśmy. Dzisiejszy koncert wspaniałego zespołu z Zakopanego był marzeniem i to marzenie w końcu się spełniło. Zarówno w sobotę jak  i w niedzielę panowała niesamowita atmosfera. To dzięki Wam V KERMESZ KARPACKICH SMAKÓW przejdzie do historii naszych imprez. Dziękuję Wam serdecznie – mówił do publiczności Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd, zapraszając jednocześnie na VI edycję Kermeszu, która odbędzie się już za rok.

Patronat honorowy objęła Elżbieta Łukacijewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Małgorzata Chomycz – Wojewoda Podkarpacki. Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

23-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)