REKLAMA
REKLAMA

EKSTRALIGA UNIHOKEJA: Pierwszy mecz Wilków w Sanoku. Zbiórka pieniędzy dla Kamila Dudka

SANOK / PODKARPACIE. TravelPL Wilki Sanok rozegrają pierwsze mecze Salming Ekstraligi Mężczyzn przed własną publicznością. Rywalem będzie aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ. Spotkania odbędą się w sobotę o godzinie 18 i w niedzielę o 10 w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku. Podczas spotkań prowadzona będzie zbiórka na rehabilitację zawodnika Wilków Kamila Dudka, który pod koniec października złamał kręgosłup w wypadku samochodowym.

Drużyna TravelPL Wilki Sanok po raz pierwszy w sezonie 2018/2019 Salming Ekstraligi Mężczyzn zaprezentuje się swojej publiczności. W piątym i szóstym starciu sezonu zasadniczego rywalem będzie brązowy medalista z poprzedniego sezonu zespół KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ.

Sanoczanie rywalizowali z tą drużyną na inaugurację rozgrywek. Pod Tatrami Wilki najpierw wygrały 4:3, a dzień później minimalnie przegrały 8:9.

Wynik „na styku” z przeciwnikiem tak utytułowanym. Nie możemy być niezadowoleni. Zarówno moja radość jak i wszystkich chłopaków była wielka. Choć oczywiście nie popadamy w jakiś huraoptymizm. Sezon dopiero się rozpoczął – oceniał wtedy dwumecz z Szarotką trener Wilków Adam Dmitrzak.

– Faworytem dwumeczu była zdecydowanie Szarotka, ale to my swoją postawą, zdyscyplinowaniem i twardą grą na całym boisku udowodniliśmy, że każdy musi się z nami liczyć. Uważam, że 3 pkt zdobyte w Nowym Targu są dla nas ogromnym sukcesem i jest to dobry prognostyk na kolejne mecze – dodawał obrońca „Watahy” Tomasz Rudy.

W kolejnych meczach sanoczanie musieli uznać wyższość mistrzów Polski przegrywając z Góralami Nowy Targ kolejno 5:9 i 1:9. Do skutku nie doszły z kolei mecze 5. i 6. kolejki SEM, w których TravelPL miał podejmować Pioniera Tychy. Powodem był poważny wypadek zawodnika Sanoka Kamila Dudka. Spotkania zostały przełożone na początek stycznia (5-6.01).

Od naszego ostatniego meczu w ekstralidze minęło już sporo czasu, dlatego głód gry jest olbrzymi. Trenowaliśmy ciężko przez ten czas, udoskonalając obronę oraz inne taktyczne rozwiązania. Jesteśmy bojowo nastawieni na te spotkania i na pewno damy z siebie 120%, aby wszystkie punkty zostały w Sanoku – podkreśla Jakub Sujkowski, napastnik Wilków.

Podczas najbliższych spotkań zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na rehabilitację Kamila. Koordynuje ją Fundacja Czas Nadziei. Pieniądze będzie można wrzucać do puszki zarówno w sobotę jak i niedzielę.

Ponadto, dla Kamila zostało utworzone subkonto do konta Fundacji. Numer: 19 8642 1184 2018 0037 4228 0026. 100% środków zgromadzonych na tym koncie, zostanie przeznaczona na pomoc zawodnikowi – dowiadujemy się w fundacji.

SALMING EKSTRALIGA MĘŻCZYZN

TRAVELPL WILKI SANOK – KS GORĄCY POTOK SZAROTKA NOWY TARG

Sobota – 18:00

Niedziela – 10:00

Hala Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku

Z sobotniego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na żywo. Będzie ona dostępna na portalu Esanok.pl

źródło: Wilki Sanok

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zawodnik Wilków wraca do zdrowia po koszmarnym wypadku. „Dziękuję za wsparcie” (ZDJĘCIA)

Sponsorami TRAVEL.PL Wilków Sanok w sezonie 2018/2019 są:

GŁÓWNI: Bieszczady24.pl, Urząd Miasta Sanoka, TRAVEL.PL.
SPONSORZY PREMIUM: Iwoniczanka, Hotel i Restauracja BONA, PWSZ w Sanoku i Centrum Sportowo-Dydaktyczne, Esanok.pl.
SPONSORZY I PARTNERZY: P24.PL, MOSiR Sanok, FOREST S.C., VITAMIN SHOP SANOK, Amidon, JASIK – Rehabilitacja, Dariusz Dorotniak – UBEZPIECZENIA, AKONTO – Biuro Rachunkowe, Sklep FLORBALKI.PL, Sportwins – producent strojów sportowych.

24-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)