REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Do końca wakacji basen nie zostanie już uruchomiony” (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanockie baseny nadal zamknięte. Inwestycję za 40 mln zł sparaliżowała gwałtowna, niespełna dwugodzinna ulewa. Ta sytuacja doskwiera mieszkańcom i turystom, szczególnie, że mamy wakacje. Dopytują oni o szczegóły związane ze skalą strat, jakie odnotowano, a przede wszystkim o to, kiedy można liczyć na ponowne otwarcie obiektów. – W mojej ocenie w tym sezonie letnim basen nie zostanie już uruchomiony – mówi nam radny Sławomir Miklicz.

Tomasz Sokołowski

Ulewa miała miejsce 13 lipca, a więc 11 dni temu. Podczas zorganizowanej dwa dni później konferencji prasowej, trudno było się spodziewać konkretnych informacji na temat strat, szacunkowej wartości napraw czy terminu ponownego uruchomienia kompleksu. Minęły przecież dopiero dwie doby. Dowiedzieliśmy się, że została powołana specjalna komisja, która zajmuje się sprawą. W kolejnych dniach, oczekiwania społeczne związane z uzyskaniem informacji o stanie kompleksu narastały.

Centrum Rehabilitacji i Sportu to długo wyczekiwana przez sanoczan inwestycja, która pochłonęła około 40 mln zł. Otwarcie basenów zakrytych odbyło się 13 października, z kolei obiektów zewnętrznych 18 czerwca. Można powiedzieć, że sanoczanie oraz goście odwiedzający nasze miasto, nie zdążyli nacieszyć się nową atrakcją. Jak doszło do zalania pomieszczeń technicznych? Jakie są straty? Czy uszkodzone urządzenia da się naprawić? Kiedy możemy spodziewać się ponownego uruchomienia basenów? Na odpowiedzi na te pytania, trzeba jeszcze poczekać.

Wczoraj (wtorek) w magistracie odbyło się posiedzenie Komisji Finansowo-Gospodarczej. W punkcie „Sprawy bieżące” głos zabrał radny Sławomir Miklicz, który zapytał właśnie o baseny.

Zadałem burmistrzowi pytanie, kiedy zostanie ponownie otworzony basen i jakie koszty MOSiR będzie musiał ponieść w związku z usunięciem usterek. W odpowiedzi radni usłyszeli, że szczegółów burmistrz jeszcze nie zna, komisja ciągle pracuje, trwa ocenianie, które urządzenia zostały uszkodzone. Zostaliśmy również poinformowani, że zostanie powołana jeszcze jedna komisja z SPGK, która zajmie się szacowaniem strat i oceną zakresu uszkodzeń. Nieznane są koszty, jakie trzeba będzie ponieść w związku z ponownym uruchomieniem basenu, a dodatkowo burmistrz poinformował nas, że nie wie, kiedy basen zostanie ponownie uruchomiony – relacjonuje Sławomir Miklicz, radny i członek Komisji Finansowo-Gospodarczej Rady Miasta Sanoka.

W mojej ocenie w tym sezonie letnim basen nie zostanie już uruchomiony. Niestety niesie to za sobą poważne straty i konsekwencje nie tylko finansowe, ale również wizerunkowe. Przy realizacji zadania gdzieś został popełniony błąd. Oczywiste jest, że deszcz, który spowodował zalanie basenu, może się jeszcze niejednokrotnie zdarzyć. Trzeba wyeliminować wadę, która tę sytuację spowodowała, aby w przyszłości uniknąć podobnych problemów. Póki co, trzeba mieć nadzieję, że basen zostanie jak najszybciej uruchomiony – dodaje.

Informacje o basenach próbowaliśmy uzyskać w ubiegły piątek od dyrektora MOSiRu Tomasza Lasyka. Poproszono nas o zaczekanie do poniedziałku. W poniedziałek, skierowano nasze pytania do magistratu. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Mogę powiedzieć jedynie, że od momentu włączenia wszystkich urządzeń, potrzebujemy 12 dni na szczegółowe zbadanie jakości wody w basenie. Na ten moment jednak (22.07 – przyp. red.), urządzenia nie zostały uruchomione – informował Tomasz Lasyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Muszę przyznać, że jako poseł i członek Sejmowej Komisji Sportu i osoba, która od początku była zaangażowana w pozyskiwanie środków na tę inwestycję, z niedowierzaniem przyjąłem informację o tym, co się stało. Będę wnioskował do urzędu miasta o przekazanie szczegółowego raportu, który miejmy nadzieję da odpowiedź na pytanie o to, jak mogło do tego dojść i kto jest za to odpowiedzialny – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

KONFERENCJA PRASOWA Z 15 LIPCA

O zdarzeniu informowaliśmy Państwa tutaj:

SANOK: Baseny zalała woda z kanalizacji deszczowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZALANY BASEN: Publikujemy zdjęcia z wewnątrz obiektu

Zdjęcia: OSP KSRG Sanok

Jest komunikat ws. basenów. Doszło do zalania pomieszczeń technicznych

SANOK: Co dalej z basenami? Nie ma zapowiadanego komunikatu (FILM, ZDJĘCIA)

Ewakuacja na basenie w Sanoku! Obiekt wewnętrzny zalany (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK: Dwugodzinna ulewa! Ulice zamieniły się w rzeki… Dosłownie! (VIDEO, FOTO) 

26-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)