AKTUALIZACJA / SLU: Niespodzianka i dwa pewne zwycięstwa w pierwszej rundzie play-off

SANOK / PODKARPACIE. Niespodzianką sporego kalibru zakończyła się pierwsza seria gier fazy play-off Sanockiej Ligi Unihokeja. Niedawny lider rozgrywek drużyna BESCO uległa beniaminkowi Meblues Floorball Legends 2:6. W dwóch pozostałych spotkaniach pewne, wysokie zwycięstwa zanotowały AZS PWSZ Sanok i Iwoniczanka Wilki II Sanok.

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Unihokeja jest portal:

I RUNDA PLAY-OFF

Pokaz siły AZS PWSZ Sanok

W pierwszym meczu poniedziałkowych zmagań play-off Sanockiej Ligi Unihokeja zmierzyły się ze sobą drużyny PWSZ oraz PASS*. Zdecydowanym faworytem spotkania po rundzie zasadniczej był zespół PWSZ, który do rywalizacji play-off przystępował z drugiego miejsca w tabeli. Spotkanie w 2 minucie otworzył Arkadiusz Mielniczek z PWSZ, kolejne bramki dokładają Michał Kobylarski, Jakub Poznański, Konrad Filipek oraz Damian Ginda i do przerwy PASS* przegrywa 0:6. Zawodnicy AZS zdominowali całkowicie tę część gry, nie dając choćby najmniejszych szans przeciwnikowi. Druga odsłona meczu to również wspaniała gra i popis gry zawodników PWSZ. Warto jednak zauważyć, iż pomimo znaczącej przewagi studentów, drużyna PASS* dzielnie walczyła do samego końca, dzięki czemu udało im się strzelić dwie bramki. Było to jednak za mało na świetnie dysponowany zespół PWSZ. Wynik końcowy spotkania to 13:2 dla AZS. Jeśli w następnym spotkaniu PASS* ponownie nie znajdzie sposobu na pokonanie przeciwnika, to do półfinałów SLU awansuje drużyna PWSZ.

Strzały: 28:9.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla AZS PWSZ Sanok.

Przebudzenie MFL

Biorąc pod uwagę ostatnie spotkania MFL z drużyną BESCO, można było przypuszczać, iż mecz z pewnością będzie obfitował w zaciekłe pojedynki, walkę bark w brak oraz duże emocje. We wcześniejszych pojedynkach, lepszą skutecznością oraz chłodniejszą głową wykazywali się zawodnicy BESCO, co skutkowało ich zwycięstwami. W ostatnich meczach MFL tracił wiele bramek, a skuteczność napastników pozostawiała wiele do życzenia. W związku z czym, przed meczem każdy wynik poza zwycięstwem BESCO, można było uznać za dużą niespodziankę. Pierwsze minuty spotkania to obustronne „badanie się”. Po jednej z kontr, kontuzji kolana nabawia się kapitan BESCO Marcin Cybuch. W tym momencie, inicjatywę przejmuje MFL i za sprawą świetnie grającego Macieja Witana wychodzi na prowadzenie. Pierwsza odsłona kończy się wynikiem 4:1 dla „Legendarnych”. W drugiej części spotkania podrażniony zespół BESCO dąży do wyrównania, ale świetnie broniący się zawodnicy MFL kontrolują wynik i przebieg spotkania. Mecz kończy się niespodzianką i wygraną Meblues 6:2. Na wyróżnienie zasługuje zawodnik MFL Maciek Witan zdobywca 5 bramek oraz bramkarz drużyny BESCO Krzysztof Kopeć.

BESCO – Meblues Floorball Legends 2:6 (1:4)

Strzały: 11:19.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Meblues Floorball Legends.

Polowanie Wilków

W ostatnim meczu wieczoru zmierzyły się ze sobą zespoły Iwoniczanki Wilki II Sanok oraz FOREST. Pierwsza odsłona meczu to totalna dominacja Wilków. Snajperskimi umiejętnościami popisywali się Rafał Zajdel oraz Dominik Januszczak, prześcigając się w zdobywaniu bramek dla swojego zespołu. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 9:1 dla Wilków. W drugiej części spotkania Iwoniczanka nie zwalnia tempa i biorąc przykład z PWSZ dobija bezradnego rywala kolejnymi trafieniami. Wynik końcowy to 13:3 dla Wilków. Zespół FOREST, aby myśleć o wejściu do najlepszej czwórki SLU, musi wygrać kolejne spotkanie, patrząc jednak na znakomitą grę Iwoniczanki będzie to jednak mało prawdopodobne.

Iwoniczanka Wilki II Sanok – Forest 13:3 (9:1)

Strzały: 30:10.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Iwoniczanki Wilki II Sanok.

SZÓSTKA KOLEJKI

Krzysztof Kopeć – Arkadiusz Mielniczek, Rafał Zajdel, Dominik Januszczak, Maciek Witan, Fus Szymon

Opisy przygotował: Paweł Kurkarewicz.

Rewanże już za tydzień 18 marca w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku.

Na rywali w półfinale czekają już zwycięzcy sezonu zasadniczego Interq Sanockie Niedźwiedzie. Przegrani z ćwierćfinałów zagrają o miejsca 5-7 w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.