Badanie jakości wody i poprawa warunków sanitarnych poboru wody przy źródle na Starym Zagórzu

ID zgłoszenia: 32
Dodano: 2021-12-03 07:23:02
Kategoria: Postulaty
Miasto: Zagórz
Portal:
Status zgłoszenia: Sprawdzane
Opis zgłoszenia:

Badanie jakości wody i poprawa warunków sanitarnych poboru wody przy źródle w Zagórzu ul. Promenada

Od wielu lat mieszkańcy Zagórza , Sanoka i okolic cenia sobie wodę z tego źródła. Pytanie jaki jest stan biologiczny i chemiczny wody ze źródła . Czy jakość tej wody nadaja się do spożycia i warunki w jakich odbywa się jej pobór są włąściwe ?

Czy Sanepid utrzymywany z naszych podatków i powołany  do badań  wody nie powinna sfinansować okresowych (np. co 1 miesiac) badań wody z tego źródła  i zabiegać o właściwe warunki higieniczne poboru wody przez mieszkańców z regionu ?

Chlorowana lub inaczej "uzdatniana" woda płynaca z kranów ma okropny smak więc ludzie ratują się jak mogą pobierając wodę z innych źródeł niż woda z wodociągu. 

Jakość wody z wodociagu budzi wiele watpliwości. Oczywiście woda jest "zdatna" do używania.  Tak samo zdatna jest  chemiczna i przetworzona żywnośc z marketów czy trujace papierosy też spelniaja normy i są zdatne do użytku oraz zaakceptowane przez organy państwa a jak wiadomo są szkodliwe i zabijają a są dopuszczone do używania . 

Komentarz redakcji:

Redakcja www.eSanok.pl  11.01.2022 skierowaliśmy pytania do Sanepid Sanok oraz Gminy Zagórz.

Zgłoszenia użytkownika


Strzelnica dla Ziemi Sanockiej i BieszczadówSANOK: Wyniki badań wysyłane na email z przychodni na LipińskiegoDlaczego w Rzeszowie i w Polsce kształci się tak mało lekarzy?Czy w Sanoku jest wystarczająca ilość kamer monitoringu ?Co dalej z HALĄ TARGOWĄ w Sanoku ? Jaki pomysł na jej zagospodarowanie mają Sanoczanie, radni , burmistrz ?Ile podatków do budżetu Polski wpłacają Sanoczanie i ile tych pieniędzy wraca do Sanoka?ZEGAR DŁUGU PUBLICZNEGO SANOKA wyświetlany na budynku miasta ? Co na to sanoczanie, radni i burmistrz ?Publiczny Rejestr Umów Miasta Sanoka Czy jest szansa, żeby GIGANTYCZNE pieniądze z mostu do SOSENEK przeznaczyć na kilkaset mieszkań dla młodych ludzi w Sanoku?Fatalny stan mostku i drogi . To jedyna droga dojazdowa do I LO w Sanoku na ulicy Cichej ?Jak zmieniły się ceny DREWNA OPAŁOWEGO na Podkarpaciu i z czego to wynika? Pytanie do Lasów Państwowych Likwidacja szalonego PAKIETU KLIMATYCZNEGOLikwidacja LICHWY w Polsce domy i mieszkania bez kredytówZdrowa żywność dla PolakówEmerytura obywatelska - likwidacja ZUS w PolsceBezpłatny dostęp do internetu światłowodowego. Ustawowy zakaz budowy masztów 3G, 4G, 5G

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (1)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Czy Sanepid bada wodę z tego źródła ?2022-01-17 10:16:47
0 0
Zamiast zajmować się durnymi maskami i segregacją sanitarna niech zajmą się tym do czego zostali powołani czyli do badania wody