REKLAMA
REKLAMA

Szybkie samochody i tłumy kibiców. Wielkie ściganie w górach Słonnych coraz bliżej!

SANOK / PODKARPACIE. Ponownie na sanockim rynku rozpoczną się tegoroczne zmagania w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. Już 13 maja Automobilklub Małopolski w Krośnie otworzy biuro zawodów zaliczanych do FIA International Hill Climb Cup, FIA CEZ i FIA CEZ Historic oraz Mistrzostw Polski i Słowacji.

– Już 1 kwietnia została otwarta lista zgłoszeń do inauguracyjnych rund wyścigów górskich w Polsce – mówi Prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie Wiesław Dymiński.

bwg

– Jak co roku GSMP Załuż będzie wyjątkowym wydarzeniem. Kibice zobaczą po raz pierwszy historyczne samochody startujące w FIA CEZ Historic, nie zabraknie naszych południowych sąsiadów, którzy w 2015 roku zdominowali rywalizację. Myślę, że któryś z zawodników przy dobrych warunkach pogodowych może pokusić się o poprawienie rekordu trasy. Na to liczą wszyscy kibice, którzy zasiądą na bieszczadzkich patelniach – kończy Dymiński.

Zgłoszenia do wyścigu w pierwszym terminie można podsyłać do 1.05.2016. Drugi termin z podwyższonym wpisowym trwa do 4.05.2016, kiedy to zostanie zamknięta lista zgłoszeń.

W poniedziałek 9 maja poznamy cały awizowany skład zawodników, którzy pojawią się podczas 42. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego.
Regulamin zawodów oraz szczegółowy harmonogram – kliknij. Wyścigowy weekend na Podkarpaciu rozpocznie się w piątek 13 maja od odbioru administracyjnego zlokalizowanego w Informacji Turystycznej na rynku w Sanoku. Tam też zlokalizowane zostało BK. Od 12:00 do 19:30 kibice będą mogli podziwiać wszystkie samochody jakie pojawią się w sobotę i niedzielę 14-15 maja na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej.

Sobota rozpocznie się już o godzinie 8: 00, odprawą zawodników, a o godzinie 9:00 wystartuje pierwszy podjazd treningowy. Drugi o 11:30. Zmagania o czas na trasie o miejsce w 1 rundzie wystartują o 14:30 i 16:30. Drugi dzień to cztery podjazdy- dwa treningi o 8:30 i 10:30 oraz wyścigi, które startują o godzinie 13:00 i 15:00 po których poznamy zwycięzców międzynarodowych rund FIA International Hill Climb Cup, FIA CEZ i CEZ Historic oraz Mistrzostw Polski i Słowacji.

materiały nadesłane

40. Bieszczadzki Wyścig Górski – maj 2014

39. Bieszczadzki Wyścig Górski – maj 2013

13-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)